Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit gondoltok az agyserkentő...

Mit gondoltok az agyserkentő gyógyszerekről?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat kell még tanuljak és most már nagyon nehezen megy, biztonságosak ezek a dolgok? Mi a véleményetek ezekről?
2014. máj. 31. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmilyen tapasztalatom nincs velük, őszintén szólva elég kétesen hangzanak, a sok tanulás ellen meg nem igazán lehet mit tenni, főleg ha fősulis vagy, inkább elfogadnám, hogy ez az élet egy ilyen időszaka, és később már nem fog számítani, hogy pár hetet mivel töltöttem. Ha a megspórolt időt szórakozással akarod tölteni, akkor pedig teljesen értelmetlen amiatt kockáztatni az egészséged.
2014. máj. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sok ilyen "módszer" van. Van amelyik elfogadható, és van amelyik konkrétan káros. Például a kávé működhet, de "gyorsító" drogokat ne használj, mert csúnyán a visszájára fog elsülni.
2014. máj. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm! Jómagam is ellene vagyok az ilyen dolgoknak, de már csak 1 hónap van hátra és úgy érzem nem leszek képes mindent megtanulni időre, de elvárják tőlem. :(

Utóbbi hónapokat folyamatosan tanulással töltöttem, most van hogy két napig egy tételt tanulok és nem marad meg. Mindenesetre ha van minimális kockázata a dolognak, akkor meg se próbálom. Köszönöm a segítséget!

2014. máj. 31. 22:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Léteznek pl. omega-3 zsírsav tartalmú készítmények (kapszulák), amik jót tesznek az agysejteknek.
2014. máj. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbálj a tanulásban szüneteket tartani, mozogni, sportolni, és egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, halat. Ha nagyon rágörcsölsz a tanulásra, akkor tényleg teljesen el lehet tompulni, és egy idő után az ember már csak bámulja a könyvet. :))
2014. máj. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szűk 10 éve vettem én is valami ilyesmit, reklámozták is, hogy jótékonyan hat az agyi keringésre, a nevére nem emlékszek. rövid ideig használtam, mert én ingerlékeny, agresszív lettem (szerintem)tőle.
2014. máj. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem létezik (a tanulásra jó hatással lévő) agyserkentő. Keringésjavító létezik, de az csak ott hasznos, ahol ilyen orvosi probléma van.

Létezik általános kondíciójavítás, ami az agyra is hatással van. Ilyen például a kávé is. De érdemes tudni, hogy ezek csak rövid távon hatnak (pár nap), aztán jön a visszahatás (valamikor a szervezetnek is regenerálódnia kell ebből az egyensúly eltolódásból).

Van viszont hatékonyabb és rossz tanulás. a magolás például kifejezetten fárasztó és rossz eredménnyel jár. A megértésen alapuló eleinte nagyon lassú (ezért adják fel a türelmetlenek), később nagyon megtérül, mert amit értesz, ha szóba kerül, rögtön tovább is léphetsz. Ez történik a látványosan gyorsan tanulókkal.

A mesterséges szereket felejtsd el (hacsak nem egyetlen éjszakára kell), hosszú távon a jó módszerek eredményesek. Kérdezd a jó tanárt. Az a jó tanár, amelyik segíteni és nem lerázni akar.

2014. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!