Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet közös gyereke két...

Lehet közös gyereke két leszbikusnak?

Figyelt kérdés
A wikin olvastam, egy tanulmányt, hogy két különböző nőstény patkány petesejtjeit összeolvasztották és rendes utód fejlődött belőle. Ilyen embernél lehetséges, vagy még nem is tesztelték?

2014. jún. 1. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen jellegű ember kísérletek -tudtommal- még törvényileg nem kivitelezhetőek (tiltottak).


De a fő kérdés felfogható többféle képen is: Biológiailag kinek a gyereke lesz? Törvényesen kinek a gyereke lesz? Természettől fogva, azaz felnevelés szempontjából kinek a gyereke lesz?


Gondolom itt csak a biológiai értelemben vett génöröklődési kérdés az érdekes.

2014. jún. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát gondolom a közös gyerekük lesz ilyen setben.

De szerintem ez olyan érdekes dolog. Szerinted mik várhatók? Fogják valamikor engedélyezni?

Egyébként ugyanúgy fejlődik a magzat mind rendes esetben nem? Mindkét nő a szülője csak az egyik hordja ki.

2014. jún. 1. 14:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Pont valamikor nem olyan régen volt egy ilyen cikk erről egy nyelvvizsgán, hogy elvileg sikerrel jártak valami olyan kísérletek (nem tudom min kísérteztek, nyilván nem emberen), hogy három ivarsejtből hoznak létre utódot, és így lehetséges lenne, hogy pl. két nő és egy férfi vállaljon gyereket, ugye ez jó lenne a meleg pároknak. És hogy ez elvileg kivitelezhető lenne, csak a probléma ugye az erkölcsi kérdés, és hogy emiatt nem valószínű, hogy törvényes lesz.
2014. jún. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szedd ki a csillagkat a linkből csak ez sz.r linkrövidítésnek érzékeli, és nem engedi...


Találtam is egy cikket, ha tudsz angolul, és érdekel olvasd el. :) Bár itt inkább a betegségek kiküszöbölése az alapvető oka a hármas megtermékenyítésnek.


Wikipédián meg most azt olvastam, hogy elvileg már sikerült is ilyen magzatot létrehozni. És hogy elvileg 2014-ben legalizálni akarják.


[link]

2014. jún. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mások petesejtjének beültetése mai napig engedélyhez kötötten megvalósítható. Tehát egy nőnek lehet nem saját petesejtje által létrejött zigóta által okozott terhessége. Ilyen esetben a biológiai anya a beültetett zigótát adományozó nő, míg a jogi szülő az a nő, aki az életképes babát a világra hozta. Ilyen értelemben lehet két anyja egy embernek. Továbbá, ha a gyereket örökbe fogadja egy harmadik nő, aki felneveli a születésétől kezdve, akkor lehet akár 3 anyja is.


Egy leszbikus párnak mai világban legtöbbször úgy születik gyereke, hogy vagy mesterséges megtermékenyítést kérnek egy (legtöbbször anonim) donortól, vagy egyszerű, fizikailag könnyen kivitelezhető (fecskendős) megoldással megoldják okosban egy ismerős segítségével.

2014. jún. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Erről én is olvastam. De állítólag csak úgy lehet ha: a ti petesejtjeitek + hímivarsejt.
2014. jún. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem kér érte pénzt a petesejt donor, akkor vizsgálatok után bárkinek odaadhatja. Ha pénzt kér valaki petesejtért az emberkereskedésnek minősül. Sperma bankok már régóta legálisak és azért lehet pénzt kérni. Drága középkori elvek :)
2014. jún. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én olyat is hallottam hogy egy donor spermájával megtermékenyítették az egyik nő petesejtjét és a másik nő hordta ki a babát,így végülis "mindkettőnek a gyereke".
2014. jún. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
utolsó: ezt akkor szokták alkalmazni, amikor nem tudja kihordani a nő a babát. Attól még biológiailag ő az anyuka hogy más hordja ki.
2014. jún. 3. 12:12
 10/11 A kérdező kommentje:
és még annyit hogy nincs ilyenkor donor. az igazi szülei "a szülei"
2014. jún. 3. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!