Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért látszódik éjszaka úgy,...

Miért látszódik éjszaka úgy, mintha a messze lévő lámpafények mozognának?

Figyelt kérdés
2014. jún. 9. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is egyszer többet ittam ,még a lámpa oszlopok is mozogtak.
2014. jún. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A levegőnek meg az előtte lévő fák lombjainak mozgásától szerintem. Mintha pislákolnának, a csillagok is kicsit ezt csinálják. Sajnos pontosan nem tudom, de felfigyeltem rá én is.
2014. jún. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Csillagokra, távoli fényekre egyaránt érvényes.

2014. jún. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tsirche ***** válasza:
100%

A légkör nyugtalansága miatt. Különösen jól megfigyelhető pl távcsővel a Holdat nézve: általában folyamatosan mozog, hullámzik a kép és csak pillanatokra áll meg. Persze vannak esték amikor egész tiszta a látvány és csak minimálisak a légköri mozgások.

Csillagoknál egyébként megfigyelheted, hogy minél alacsonyabban van, annál jobban mozog és színeződik a képe (nagyobb mennyiségű levegőn kell átnézni).

2014. jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
A kvantum-instabilitás a távolság négyzetével nő. Az általad látott elmozuló lámpák egy, a miénkhez közeli alternatív dimenzió reflekciói.
2014. jún. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Huh.

A lámpát azért látod, mert róla fény jut a szemedbe. Csakhogy ez a fény áthalad a lámpa és közötted lévő légrétegen. A fény a levegő molekuláin is megtörhet, ez attól függ, a levegő mennyire homogén összetételű (szennyezettség, mozgás, nedvességtartalom és még sok más). Tehát minél többféle fénytörés történik, a lámpa látszólagos helye aszerint más és más. Nyilván, minél távolabb van valami, annál több köztük lévő levegő, annál nagyobb az inhomogenitás, ami ráadásul időben változik (ahogy mozog a levegő - itt kis mozgásokra kell gondolni, nem mondjuk egy viharos erejű szélre). Ezért a távoli lámpák fénye egyre elmosódottabb és egyre vibrálóbb.

2014. jún. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat :)
2014. jún. 9. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!