Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudom, hogy ez hülyeség, de:...

Tudom, hogy ez hülyeség, de: hogy van az, hogy a Holdat az ablakból most kinézve is látom, délelőtt, meg aztán éjszaka is?

Figyelt kérdés
Merthogy. Ugye az egy dolog, hogy kering a Föld körül. Aztán az is, hogy én látom most is, meg éjszaka is. Tehát egy nap alatt kétszer kerülné meg a Földet? De dagály és apály naponta változó ciklus. Ezt most nem értem. Nem értem, mióta észrevettem, de most írom csak ki. Egyébként pedig lehet hülyének nevezni, lehet troll üzeneteket írni, de ez nekem most akkor is furcsa.

2014. jan. 10. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
En sem értem! ma éjszaka azt vettem észre hogy oldalra dölt naon furj vol
2014. jan. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod a dolgokat. A Hold a Földet kb 27,5 NAP alatt kerüli meg! Nem kötelező este látni, ez csak egyfajta népszokás így mesélni, hogy reggel a Nap, este a Hold van az égen. Ha épp olyan szögben áll a Hold, és a Föld, akkor előfordulhat, hogy nappal is látható, mivel látjuk a Hold által visszavert napfényt. Mi közben forgunk, de a forgási sebességhez képest a Hold keringési sebessége majdnem elhanyagolható (azaz veheted úgy, hogy a Hold ugyan ott áll, ahol volt), szóval amíg nálunk beesteledett (a Nap már nem világít meg minket), mi még láthatjuk egy bizonyos szögből a Holdat este is.


De még egyszer mondom 27 nap alatt kerüli meg a Földet, nem 1 :)

2014. jan. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
de miért dölt oldalrj? D betu formaban volt ma ejjel
2014. jan. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"de miért dölt oldalrj? D betu formaban volt ma ejjel"

A formája attól függ, hogy a Nappal milyen vonalban áll. (Vagyis milyen irányból világítja a Nap.) Ahogy haladnak a napi mozgásul során, ez a vonal is "forog", vagyis a szöge változik.


Ha délelőtt egy irányban látod a Holdat, akkor este/éjjel tuti nem ott fogod látni. Ez olyan lenne, mintha a Nap ugyanonnan sütne reggel meg este is.

2014. jan. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lehetne látni soha nappal, akkor hogyan lennének lehetségesek a napfogyatkozások?


Ha D betűre hasonlít a formája, akkor Dagadó Holdunk van, vagyis "növekszik", hamarosan telihold lesz. Ha C betű formát mutat majd, akkor Csökkenő Holdunk lesz, vagyis hamarosan újhold következik.

2014. jan. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!