Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit adjak egy 21 éves fiú...

Mit adjak egy 21 éves fiú fizikusnak készülő egyetemistának születésnapjára?

Figyelt kérdés

Valami kézzel készítettet szeretnék adni. Már van egy ötletem, csak nem biztos, hogy megvalósítható.

A nevét nem tudom, de van egy inga, ami x darab golyóból áll és ha az egyik végét meglökjük az utolsó golyó mozdul el. Ezt TALÀN meg tudom csinálni. (a golyókon rajta lenne, hogy E=mc2). De lehet, hogy nem ez a legjobb ötlet, kérlek segítsetek!

(14/L)



2014. jún. 9. 19:28
1 2
 11/18 Csicsky ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy mennyire sikerül megpörgetned. Ha már eléggé lelassult, akkor felbukik és leesik. Amúgy nem árt előre begyakorolni a pörgetést, mert a forgástengelynek lehetőleg minél merőlegesebben kell állnia. A YouTuben a videón olyan másfél percig lebegett.
2014. jún. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Csicsky ***** válasza:
100%

Ha esetleg valami ismertető anyagot szeretnél, akkor Dávid Gyulát javasolnám:


[link]


Irtó vad dolgokkal tud előjönni a fizika világából.


Nézz utánna, ha érdekel, hogy mit lehetne tőle beszerezni.

2014. jún. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindekinek! :)

#10 : már elmondtam neki, hogy kézzel készítettet kap, meg alapból azoknak, akik közel állnak hozzám, olyat adok amit nem 2 perc megcsinálni

2014. jún. 9. 20:59
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Értelek, de ez sem feltétlenül 2 perc ám. Azért a könyvért, amit két hete vettem meg, 1 évig koslattam és még a pénztárcám is üres maradt utána.

Mi nem is szoktunk ajándékozni, olyan erőltetett az egész, meg jó pofizni teljesen haszontalan dolgokért fárasztó..., persze nem letörni akarlak, ez minden családban más, ezt csak én élem meg így a család miatt. Gondolom a testvérednek lesz, biztosan örülni fog bárminek. Egy jó tanács még, ha rá akarod írni az E=mc^2-et, akkor azt így írd: E_0=mc^2

Tehát az E-nek legyen alsó indexben egy nulla, ő tudni fogja miért így helyes a dolog. :D

2014. jún. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. jún. 9. 21:24
 16/18 anonim ***** válasza:
14-es..ha E_0-t ír akkor m_0 is kéne m helyett nem?
2014. jún. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom a speciális relativitáselmélet szerint a tömeg négyesskalár, szóval mindegy neki, hogy m vagy m_0 (minden rendszerben ugyanannyi), de az energia az nem ilyen, itt jelezni kell, hogy az a nullponti energiája a testnek és nem az egész, ha általánosan tekintjük.
2014. jún. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem aranyos vagy, hogy ilyeneken gondolkozol. Sztem jópofák az ötletek!
2014. jún. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!