Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azt olvasom, hogy minden...

Azt olvasom, hogy minden negyedik ember szuperízlelő. Ez vajon tényleg így van? Egyáltalán mi a definíció? Folytonos az átmenet, avgy van egy ugrás?

Figyelt kérdés

2014. jún. 10. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
???????
2014. jún. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi az a "szuoerízlelö"? Ilyet még nem hallottam
2014. jún. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szuoerízlelö = szuperízlelő
2014. jún. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Dejó hogy három tök értelmetzlen és fölösleges "választ" kaptam :)
2014. jún. 10. 18:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fogalmazod meg értelmesen a kérdésedet, akkor nem várhatsz rá olyan választ, ami neked tetszene.


Ha megirnád, hogy mit jelent az a fogalom, amire kérdezel, akkor lehetne válaszolni is. Én még soha nem hallottam ezt és elképzelni sem tudom, mit jelenthetne.

2014. jún. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Természetesen folytonos az átmenet, amennyire lehet.

[link]

2014. jún. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is szuperízlelő vagyok. Tegnap, mikor a banános osztrigára majonézes mézet kentem, ráleltem egy szuper ízre.
2014. jún. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:

Az a helyzet, hogy tulajdonképpen ez egy lényegtelen különbség.

Akinek több ízlelőbimbó van a nyelvén, születése óta ennyivel érzékel, tehát ehhez az ízleléshez van hozzászokva. Akinek kevesebb, az ahhoz.

Saját magukhoz képes tök ugyanúgy élik meg az ízeket.

Az extra ízlelő és ízazonosító képességhez, amilyen pár embert alkalmassá tesz átlag feletti kóstolási képességekre, kóstoláskor mondjuk egy étel minden összetevőjének, fűszerének azonosítására, ahhoz nem a nyelv ízérzékelése a legfontosabb, a nyelv csak alapízeket észlel, a fő összetevő a szaglás.


Egyszóval, ha valaki ilyen "szuperízlelő" és nem tartozik hozzá extra érzékeny szaglóképesség, akkor az ő ízlelése semmivel sem különb az átlagnál.

2014. jún. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A kérdés teljesen pontosan volt megfogalmazva, ha te nem ismered a kifejezést, ami egy tudományos szakszó, akkor te nem az az ember vagy, aki válaszolni fog tudni, de azért arra még számíthatok, hogy valaki megérti a kérdést.
2014. jún. 11. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!