Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Definiáljunk! Mit értünk...

Definiáljunk! Mit értünk "Univerzum" (szó) alatt?

Figyelt kérdés

Határozzátok meg - legyetek szívesek -, hogy pontosan és konkrétan mit is értünk "Univerzum" alatt!


Én Univerzum szó alatt a "Világok Összességét" értem.



2014. márc. 7. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Ne okoskodjál már, jó?
2014. márc. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Az Univerzum szó pontosan azt jelenti, amit a magyar fordítása: Világmindenség, Világegyetem.


Pedro

2014. márc. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Találtam egy ilyen szöveget:


„A világegyetem neve is ugyanezt sugallja: Uni - Egy, Versum - Verzió, tehát az egynek és a verzióknak a kereszteződése/ találkozása szüli az életet.“


Uni = EGY Versum = Verziók / Változatok


Off: (ezt a szöveget senki ne olvassa el, aki hisz az anyagban és az anyagi valóságban!)


Az omnipotenciális EGY mindig középen foglal helyet; omnipotenciájánal fogva lehetőségek milliárdjait és milliárdjait eleveníti meg (=nyilvánítja létté).

Képes ezek között a(z általa létrehozott) potencialitások (=világok) között váltani.

Időnként olyan is előfordul vele, hogy „beleragad“ egy-egy általa létrehozott valóságba.

Ekkor elkezd minden (ő maga is) mechanikusan „kattogni“ és egyre csak ugyanazt ismétli.

Azért történik vele mindez, mert lecsökkentek a megértései, az etikája és a képességei.

Önmaga által került bajba, ezért szabadulnia is önmaga által kell (az általa létrehozott, megalkotott és felügyelt világ szorításából).

2014. márc. 7. 13:54
 4/12 A kérdező kommentje:

A Google Fordító így adja ki (automatikus nyelvfelismerésre állítva):


universum = minden kb. : „universalis summa“ „summa universalis „summa universalia“ -valami ilyesmi lehet („mindennek summája“ „összege“)


Másképp beírva (külön):


uni = egy

versum = vonal


Másképp beírva:


univer = általános

sum = én

2014. márc. 7. 13:59
 5/12 Shai-Hulud ***** válasza:

Na akkor nézd meg:

[link]


Egyébként rossz a fordítás, (sum = én), ezt nem tudom, honnan vetted, és hogy a .

Az "universum" egy latin szó, amibe nem kell semmit belemagyarázni, egyszerűen azt jelenti, hogy "minden".

universum = minden (főnévként)

omnes = minden (melléknév)


A "sum" szó azt jelenti "vagyok", ez a létige (sum, esse, fui) jelen idejű egyes szám első személyű alakja.

amit ír (TÉVESEN) a fordító, az "én" szó pedig latinul "ego" (ugye így már ismerős?).


Tehát mielőtt nagyon rejtélyes összefüggéseket vélsz felfedezni a nem összetett szavak összetevőinek téves jelentései között, szeretnélek felvilágosítani, hogy nagyon eltévedtél.


Pedro

2014. márc. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Shai-Hulud ***** válasza:

A mondat végéről lemaradt: ezt nem tudom, honnan vetted, és hogy a Google fordító honnan vette.

(bocs)


Pedro

2014. márc. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Shai-Hulud ***** válasza:

És még valami......

"Aki nem tud arabusul, az ne beszéljen arabusul."

[link]

És ez a latinra éppúgy igaz.


Pedro

2014. márc. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 fGhw39-84th ***** válasza:
És, ha elveszed az első hat betűt (ami 'univer' - ez nem érdekes, mert konzerveket gyárt ugye) marad a 'sum'. Ha két betűt kicserélsz, akkor azt kapod, hogy 'sör'!!! Tehát megvan a metafizikai megoldás: a világegyetemet a 'sör'-re lehet visszavezetni, mint fundamentum, alapvető szubsztancia.
2014. márc. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8-as:

ez, amit írtál, egy átlagos német szellemre jellemző meghatározás.

Nietzsche írt erről bővebben: a német gondolkodás, német metafizika (=németség, német szellem) és a sör kapcsolatáról.


De itt most egyetemes dolgokról beszélünk.

2014. márc. 8. 20:57
 10/12 fGhw39-84th ***** válasza:

"Nietzsche írt erről bővebben: a német gondolkodás, német metafizika (=németség, német szellem) és a sör kapcsolatáról. "

De várjál, akkor ebből az következik, hogy a világegyetem (universum sum sör) a németek számára lett teremtve. Ezzel mintegy igazolod a 3. birodalom ideológiáját a német felsőbbrendűségről. wow, nem gondoltam volna, hogy ez a diszkurzus ilyen produktív lehet.... :D

2014. márc. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!