Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyha a Coca-Cola olyan erős...

Hogyha a Coca-Cola olyan erős sav mint az ecet-, vagy citromsav, hogyhogy nem marja szét a gyomrot?

Figyelt kérdés

[link]

Simán megiszik az ember akár fél litert is, és nem érzi hogy marná a gyomrát.



2014. jún. 10. 23:14
 1/8 anonim válasza:
32%
meg fogam sem hogy hogy nem marja szet
2014. jún. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

A gyomorban a citromsavnál erősebb sav található, így ki van képezve a savaknak való ellenállásra (a fog nem annyira, ezért is kerülendő a szénsavas italok mértéktelen fogyasztása).

Másrészt a kólában található citrom- és szénsav higított állapotban található, tehát nem annyira erős, mint tömény állapotában.

2014. jún. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%
Én nem iszok meg simán fél litert abból a szennyből, sőt jobbára egy kortyot se.
2014. jún. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A Wiki szerint a Coca-Cola olyan erős sav mint a TÖMÉNY ecet-, vagy citromsav, amit nem lehet meginni. ???

Igaz ez?

2014. jún. 10. 23:29
 5/8 anonim válasza:
a wikipédiát bárki átirhatja...
2014. jún. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

"A Wiki szerint a Coca-Cola olyan erős sav mint a TÖMÉNY ecet-, vagy citromsav, amit nem lehet meginni. ??? "

A Wiki - általad belinkelt szócikke - nem ír az ecetsav töménységéről.


Kicsit utánaolvasva:

"Konjugált bázispárja az acetátion (CH3COO−). 1,0 mol/dm³ koncentrációjú oldatának (ez közelítőleg a háztartási ecet töménységének felel meg) pH-ja 2,4"

Forrás: [link]

A háztartási ecet meg iható - bár nem kellemes.


A Coca-Cola meg 2,5-4,2 közötti:

"Coca-ColaŽ products range in pH from 2.5 - 4.2. Coca-Cola ClassicŽ is the most acidic at 2.5."

Forrás: [link]


Illetve már mint említettem: a gyomorban erősebb sav van, így az eleve ellenáll a savas italoknak.

2014. jún. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaidat!

Valóban nem írja a töménységet, csak én feltételeztem, mert különben semmi értelme: ha nem 100, akkor 20, 10, vagy 5%-os ecet?

A Cola pH-ját is kevesebbnek írták, és nagyon durvának tűnt.

2014. jún. 11. 00:20
 8/8 anonim ***** válasza:
A feltételezés nem tényadat. :)
2014. jún. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!