Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit rontottam el?

Mit rontottam el?

Figyelt kérdés

A kérdés a következő: Egy gyerek 10dkg tömegű kavicsot helyezett a 30 cm-es szárú parittyájába. Az ujja körül 2 másodperc alatt négyszer forgatta meg vízszíntes síkban a parittyát, mielőtt kilőtte belőle a követ. Mekkora erővel tartotta a parittya szárát.

Az én megoldásom:

T=2/4=0,5

m=0.1kg

r=0.15m

V(k)=pi*0.15*2/0.5

F(cp)=m*v^2/r

Ebből azt kaptam hogy kb. 2.36 N errővel tartja a megoldókulcs azonban pontosan kétszer ennyit, 4.72 newtont mond... Miért?


Előre is köszönöm, ha valaki megnézi a feladatot, és segít :)



2014. jún. 12. 17:24
 1/2 A kérdező kommentje:
Oké ellnézést. Rájöttem a hibámra. r=0.3 m :)
2014. jún. 12. 17:31
 2/2 anonim ***** válasza:

Még egy apróság, hogy a T és a V(k) mögül lefelejtetted a mértékegységet, és esetleg a V(k)-t is érdemes előbb paraméteresen leírni…


(Meg nyilván nem egyenletes szögsebességgel forgott a parittya, de emiatt inkább a feladatgyűjtemény szerzőjéhez kéne reklamálni…)

2014. jún. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!