Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ultrahang: valóban hatásos,...

Ultrahang: valóban hatásos, vagy csak reklámfogás?

Figyelt kérdés

Konkrétan: ultrahangos szúnyogriasztó. Azt olvastam valahol, hogy nem kellemetlen nekik, hanem a hím szúnyogok hangját utánozza, és ettől riadnak meg a nőstény vérszívók. ???

Ha hatásos, miért nem terjedt el? Szinte csak a folyadékost meg lapkásat árulják, pedig ez nyilván kevésbé lenne káros.

Hogy van ez?



2014. jún. 17. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Eszerint hatástalan.

G.

2014. jún. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

"a hím szúnyogok hangját utánozza, és ettől riadnak meg a nőstény vérszívók."

Ez valóban elég paradoxnak hangzik. :)

Nos, van egy szabadalom, ami bizony működik.

Egy kis motor pörget egy vékony huzalszálat, mint a fűkasza a damilt, pont olyan fordulattal, hogy a kiadott ultrahang megfelel a hím szúnyog szárnyrezgésének. És ettől nem elriadnak, hanem jönnek a nőstény szúnyogok, egész a pörgő huzalszálig, ami akkor pontosan azt teszi velük, mint a fűkasza a fűvel.

Nagyobb hatókörben képes működni, mint az uv-lámpás rovarcsalogatók, csak a nőstény szúnyogokat vonzza és mindenféle méreganyag nélkül irtja. Ennél zöldebb szúnyogirtót nehéz elképzelni. Leszámítva a békákat, csak annál jobb a hatásfoka. :)

2014. jún. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, meggyőzőek, kár hogy ellentétesek. :-)

#2: Ha megöli a szúnyogokat, akkor miért "riasztó", miért nem "irtó"?

"Működése: Csak a termékeny nőstény szúnyogok csípnek. Azáltal riasztja el a szúnyogot, hogy a hím szúnyog hangját imitálja, és ez hatékonyan riasztja el a nőstény szúnyogot a területről.

Független laboratóriumi tesztek bizonyítják az ultrahangos elriasztók hatékonyságát a kártevők távoltartásában."

[link]

"Az ultrahangos szúnyogriasztó hang kibocsátásával riasztja el a szúnyogokat. A működése azon a tényen alapul, hogy kizárólag a termékeny nőstény szúnyogok csípnek. A termékeny időszakban a nőstények igyekeznek elkerülni a hím szúnyogokat. A készülék által kibocsátott hang a hímek szárnycsapásainak frekvenciáját imitálja, amelyet észlelve a nőstények eltávolodnak az adott helytől."

[link]

"Ultrahang (20-45 kHz) kibocsátásával tartja távol a szúnyogokat."

[link]

"A szúnyogriasztó ultrahangos elven működik, ami azt jelenti, hogy egy adott hangfrekvenciát bocsát ki magából a készülék, amely a szúnyogokat zavarja, így távol tartja őket."

[link]

"A szúnyogriasztó működése:

Az elektromos berendezés ultrahangot használ szúnyogok távol tartásához."

[link]

------

Esetleg van valakinek gyakorlatból, használatból eredő tapasztalata?

2014. jún. 18. 13:45
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

"A termékeny időszakban a nőstények igyekeznek elkerülni a hím szúnyogokat."

Ez valahogy nekem szaporodási szempontból enyhén kontraproduktívnak tűnik. Kanos kutyát sem láttam még a szukától elfelé futni. De még sosem voltam szúnyog.

:D


"#2: Ha megöli a szúnyogokat, akkor miért "riasztó", miért nem "irtó"?"

Amiről én írtam, az tutira nem ugyanez a cucc. :D

Az bizony szúnyogirtó.

2014. jún. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de Wadmalaccal tökre nem más a véleményünk, csak ő még írt a válasza mellé működő megoldást is.

G.

2014. jún. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

Már amennyiben tényleg működik. :)

De azért az Index tudományos rovatának általában hiszek és ott olvastam pár éve. Szellemes megoldás, ezért jegyeztem meg.

2014. jún. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!