Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyit fogyaszt a hangszóró?

Mennyit fogyaszt a hangszóró?

Figyelt kérdés
Van egy hifi tornyom két hangfallal. A Hangfalak hátuljára rá van írva, hogy 40 Watts. Elképzelhető, hogy valahányszor zenét hallgatok az annyi áramot fogyaszt mint egy 80 W-os izzó?

2014. jún. 18. 10:01
 1/10 Hardcoreman ***** válasza:
100%
Így van. Maximális hangerőnél fogyaszt ennyit, de erre még rájön maga a hifi torony egyéb áramköreinek a fogyasztása is. Ha max hangerőn hallgatod, akkor kb. 90-100W-t fogyaszt.
2014. jún. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 tsirche ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem akkor különbséget kell tenni max és rms között. A max amit maximum (mielőtt a tekercs meghal), az rms pedig amit hosszútávon károsodás nélkül el tud viselni (ez általában a max fele)


http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorako..

2014. jún. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A hangteljesítmény nem azonos a hálózatból felvett teljesítménnyel!
2014. jún. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is erre lettem volna kíváncsi. De most nem tudom, hogy egy kis rádiózás mennyire pörgeti a villanyórát?
2014. jún. 18. 13:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A HIFI hátulján/alján kell lenni egy cimkének, amin szerepelni kell a felvett (hálózati) teljesítménynek!
2014. jún. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
AC 50Hz - 230V 90W
2014. jún. 18. 19:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor az bizony 90W. 1 kWh áram úgy 50 forint, tehát 11 óra rádiózás max 50 forintba kerül. Ha pontosabbat akarsz, meg kell mérned.
2014. jún. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Naaananana... Tudjátok, milyen hangos az a 80 wattnyi hangteljesítmény? Nagyon. Az első válaszolónak van igaza: "Max hangerőnél fogyaszt ennyit". Bizonyára nem ez a helyzet, ha még nem volt balhé a szomszéddal. Vagy már süket :D


Amikor én "bömböltetem" a zenét, 10-20 wattnál nem jön ki több az erősítőből.


"Egy kis rádiózás" során, ha nem bömböl, gyakorlatilag semmit nem fogyaszt. Ha meg túl hangosan hallgatod, úgy is rádszólnak. Rádiózz nyugodtan, amennyit akarsz. Szép dolog a rádió.


A kedves Második válaszolót engedjétek meg hogy kiosszam. Az RMS (Root Mean Square) annyit tesz: effektív érték. Pl. Az európai 230 volt 50 Hz-es hálózat effektív feszültsége a 230 volt. A csúcsfeszültség (a szinuszos jelalak miatt) ennek gyök-kettőszöröse. [link]

2014. jún. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Komolyabb erősítőknél eléggé függ a fogyasztás a hangerőtől. (Mondjuk 8-10kg fölötti, valóban 2*100 watt fölötti gépeknél). Ez még nem olyan nagy gép, meg sztem nem üvöltözteted annyira, hogy komoly fogyasztása legyen! :)
2014. jún. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A mennyit fogyaszt kérdés nagyjából meg lett válaszolva,

ellenben az elérhető hangnyomás

a hangszóró érzékenysége, "hatásfoka" örök probléma.....:


[link]


(Fogyaszthat kétszer többet, fele akkora hangnyomás esetén!)

2014. jún. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!