Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van annyi emlős (menyét,...

Miért van annyi emlős (menyét, nyest, nyuszt, mókus, őz, stb) meg sok kutya hasán fehér csík? Ez a fehér csík az emlősök hasán milyen evolúciós célt szolgál?

Figyelt kérdés
2014. jún. 21. 10:58
 1/8 anonim válasza:

szerintem nem evolúciós célt szolgál hanem az az állatok "alsó fele"


ne éri a nap annyira, kifakult bunda lesz belőle, stb.

de ez csak az én véleményem

2014. jún. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt nem hiszem. Egyrészt, nem fakó, hanem kifejezetten "rikító", fényes fehér ez a csík az említett állatoknál. Másrészt - nem éri a nap ezért fakó?? Akkor a vakond bundája miért nem hófehér?
2014. jún. 23. 10:55
 3/8 A kérdező kommentje:
Különben is: azért is gondolom, hogy van célja, mert amúgy egy nem havasi környezetben levő állatnak, hacsak nincs valami funkciója, elég kockázatos fehér bundát viselnie, nem ?
2014. jún. 23. 10:55
 4/8 anonim ***** válasza:
A hasi oldalon nem annyira feltűnő, hogy komoly hátrányt jelentsen. Másrészről szolgálhat akár jelzésként. Őzeknek például szokása, ha valamelyikük veszélyt lát, felcsapja a farkát, kivillan alatta a hófehér szőr, amit a többiek könnyen észrevesznek, és erre a jelre menekülni kezdenek.
2014. jún. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vagy a kicsinyeknek is segíthet megtalálni a tejforrást. Lehet, hogy a puhább, világosabb szőrhöz jobban vonzódnak.
2015. júl. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na, ebben már lehet valami!
2015. júl. 26. 00:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak az vele a baj, hogy a ragadozók kölykei vakon születnek.


Egyébként ami az evolúciót illeti, az nem egy szigorú tanárbácsi, aki mindenkit megbüntet, akin nem csupa előnyös tulajdonság van, hanem inkább olyan engedékeny-féle, aki elnézi ha van rajtad néhány dolog, ami NEM hátrány.


De a csík rejtéjére én sem tudom a választ.

2015. júl. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak találgatok, de az is lehet, hogy sokkal korábbi ősnek egy praktikus tulajdonsága volt, például amikor a szőrzet kialakult, talán mindenütt ilyen puha világos volt, és később lett sötétebb, durvább, ahol a ragadozók látták, tehát a hátán, oldalán. Az evolúció tényleg nem ennyire következetes, tehát ha egy tulajdonság nem hátrányos, akkor millió évekig megmaradhat.
2015. júl. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!