Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lesz valakiből asztrofizi...

Hogy lesz valakiből asztrofizikus? (melyik egyetemre/főiskolára megy) És hol dolgozhat?

Figyelt kérdés
2010. jan. 3. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
TTKn belül vagy fizikus, vagy földtudományiról lehet csillagász, szerintem neked inkább fizikus rész.
2010. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ELTE-n vagy SzTE-n elmesz fizika vagy foldtudomany alapkepzesre, es felveszel csillagaszat orakat. Utana mehetsz csillagasz mestrkepzesre.
2010. jan. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is ezt szeretném! ; ) (első voltam.)
2010. jan. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jah és ,hogy hol, hát Mo.n 4 alkalmazott csillagász van... :D
2010. jan. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ömm, a csillagász nem ugyanaz az asztrofizikussal.


Az asztrofizikus alapvetően fizikus, az ELTE Fizika BSc-re kell jelentkezni, majd érdemes a második évben a fizikus szakirányt választani. A BSc szak elvégzése után Jelentkezel Fizikus MSc-re, majd ott az általános fizikus keretében szakosodhatsz az asztrofizika modul kurzusainak elvégzésével. Az SZTE-n hasonlóképp gondolom.


Ha csillagász szeretnél lenni, akkor szintén Fizika BSc, de második éven Csillagász szakirányra mész, nem fizikusra, és utána Csillagász MSc-re jelentkezel. Ha van kérdésed, szívesen válaszolok, az ELTÉn vagyok fizikushallgató.


Az asztrofizikusok jóval erősebb elméleti képzést kapnak, és elsősorban fizikusok, akik a csillagászati jelenségek értelmezésével és számításaival foglalkoznak, míg a csillagászok elsősorban az észleléssel és méréssel, illetve kiértékeléssel.

2010. jan. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
ha megkérnélek engem is fel tudnál világosítani egy kicsit, mert ellátogattam az elte honlapjára, de nem nagyon tiszta a kép, hogy akkor pontosan mit is válasszak, én fizika alapszakot szeretnék választani, de igazából arra lennék kiváncsi, miután elvégezném a mesterképzést fizikusként, akkor hol lehetne elhelyezkedni, mert erről infót enm nagyon találtam :/
2011. júl. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fizikus mesterdiplomával el tudsz helyezkedni kórházakban, multinacionális cégek kutatás-fejlesztési részlegén, bankok és biztosítási cégek kockázatelemzőjeként, kutatóintézetekben vagy egyetemeken (ha továbbmész doktori iskolába).
2011. júl. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!