Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen dinoszauruszok életek...

Milyen dinoszauruszok életek Magyarország területén?

Figyelt kérdés
Gondoltam felásom a kertet hátha találok egy dinót,de nem tudom milyet keressek.Egyébként milyen mélyre kéne ásnom?
2014. jún. 26. 00:38
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem éltek, a kárpátmedence víz alatt volt.
2014. jún. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Kedves első. Ha nem tudsz semmit a témáról akkor ne válaszolj. Ugyanis élt dinoszaurusz Magyarországon.

Dr. Ősi Attila és kutatói fedezték fel Bakonyban. Éltek pteroszauruszok, hüllők, és Iharkutosuchus 4 különböző faja is élt Bakonyban

2014. jún. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Google: dinoszauruszok Magyarországon

[link]

2014. jún. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Kedves második. Ne legyél ilyen kib..szott hülye és olvass utána kicsit aztán csipogj itt... Víz alatt volt, akárhogy is erősködsz. A kérdező meg gondolom olyan dínókra gondolt ami dínó méretű nem ilyen kis tengeri akármire
2014. jún. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

elsőnek:

Te tényleg ilyen ostoba vagy?

Szerinted a dinoszaurusz csak a T Rex volt?

pteroszauruszok mióta éltek víz alatt?? Édes istenem...

Amúgy meg a hüllők is dinok voltak..Iharkutosuchuszok sem a víz alatt éltek..

Szerintem olvass utána, és mint ahogy tanácsoltam, ha nem tudsz semmit akkor fogd be a szád..

2014. jún. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. jún. 29. 01:33
 7/8 anonim ***** válasza:

A tengeri és repülő őshüllők NEM dinoszauruszok.

Tehát se a mosasaurosuok, se az ichthyosaurus, se a pterosourok nem a dinosauria csoport tagjai. Segítség: [link]


Egyébként nem volt egész Európa viz alatt, maradt jópár dinoszaurusz foszília is. Pl. a hungarosaurus

[link]


Akit érdekel, nézze meg ezt az előadást: http://www.youtube.com/watch?v=vVpeIsqi-Vk

2014. júl. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
XD a hungarosaurus nem vízbe élt,hanem szárazföldön+voltak magyarországon baryonyx-ek,megalosaurus-ok és azok voltak a megalosaurus meg a baryonyx európa rettegett ragadozói!
2015. nov. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!