Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Prímszámok keresése, tesztelése?

Pharaon kérdése:

Prímszámok keresése, tesztelése?

Figyelt kérdés

Olvasgattam, hogy vannak módszerek prímszámok keresésére. Tehát nem kell végigpróbálni egy nagyobb szám esetén az összes nála kisebb prímszámot.

Tudna nekem valaki ilyen tesztet ajánlani? Illetve le tudná nekem konyha nyelven, érthetően írni? Amiket eddig láttam, azokat nehezen tudom értelmezni.

Végül is egy algorimus megírása lenne a cél.



2014. júl. 4. 14:19
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Az algoritmus átfordítottam, az általam használt programozási nyelvre. A "div"-et úgy értelmeztem, hogy lefelé kerekített osztás.

Gondolom "a" értéknek bármilyen számot megadhatok?


Illetve lenne két további kérdésem:

1. A Miller–Rabin tesztel kapcsolatos. a^(n-1) mod n= 1

Ha jól értem, akkor meg kell határozni, hogy az n-1 hányszor osztható kettővel.

Ha a képlet 1-et ad eredményül akkor az n-1 -et addig kell osztani kettővel, amíg osztható.

Ha újra 1-et ad, akkor tovább osztjuk ha lehet.

Ha -1 -et, akkor átment a teszten és nem kell tovább osztani.

Ha átment a teszten, akkor lehet tovább véletlenszerűen változtatni az "a" értéket és újra végigpróbálni rajta a leírtakat.

Ezt, így jól értelmezem?

Elvileg ezzel a módszerrel az összes álprím számot meg lehet buktatni, csak találni kell egy megfelelő "a" értéket?


2. Lucas–Lehmer tesztel egyenlőre ismerkedek, tud erről valaki majd, valamit mondani?

2014. júl. 10. 09:36
 12/12 anonim ***** válasza:

[link]

n szer elvégezve 1/(2^n) lesz a hiba valószínűsége

2014. júl. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!