Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hullócsillag tűnhet "felfelé...

Hullócsillag tűnhet "felfelé esőnek"?

Figyelt kérdés
Hülyén fogalmaztam meg de mentségemre szóljon hogy fél 3 van. Kint cigiztem és láttam valamit amire más azt mondaná ufo de nem vagyok valami nagy hívő. Ívesen felfelé hirtelen fényes lett és eltűnt. Pont mint egy hullócsillag csak nem lefelé. A légkör meg a köztem lévő távolság meg nézőpont miatt tűnhetett így? Furcsa jelenség volt.

2014. júl. 7. 02:36
 1/6 anonim ***** válasza:

A hullócsillagok (de a legtöbb fénypont, amit látsz) alaphangon 10-100km magasan döngetnek el fölötted.


Ebben a távolságban, pláne egy lefelé eső test esetében nem fogod látni hogy "lefelé" esik, vagy lentről megy felfelé.


Szóval: miből gondolod, hogy felfelé esett?

2014. júl. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előfordul olyan, amelyik csak súrolja a légkört, aztán szépen kilép belőle. Ilyenkor úgy néz ki, mintha felfelé menne.
2014. júl. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
a kérdező arra gondolhat, hogy a horizont felől indult és a égbolt"közepe" felé mozgott, ez természetesen lehetséges
2014. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
# 2 Olyankor nem csak úgy néz ki, nem?!:D
2014. júl. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát egy izzó porszem mozoghat akár felfelé is légköri hatások eredményeként.

De ha valami a horizonttól távolodva mozog, valóban nem azt jelent, hogy "felfelé" esik.

2014. júl. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mehet felfelé, simán.

Ezek a jószágok sokszor 40 km/mp sebességgel jönnek. Jó, sokat lassulnak... de a szökési sebesség ennél jóval kisebb.

2014. júl. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!