Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A világegyetem tágul, a...

A világegyetem tágul, a határain túl vákumnak megfelelő terület van?

Figyelt kérdés
2014. júl. 14. 08:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem.

A vákuum a világegyetemben van (ott is mindenhol különböző) és ez alkotja a világegyetem szerkezetét.

Azon kívül a semmi van - de ezt ne úgy képzeld, hogy mész, mész, és egyszer csak ott a semmi.

Nem lehet kilépni a világunkból, mert sehol sincsen vége.

2014. júl. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
Nem ismert a világegyetem határa, tehát elképzelhető, hogy elég éles határ lenne. Mivel senki nem mért róla semmit, ezért nem lehet megválaszolni.
2014. júl. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Napfonat ***** válasza:
26%
Még abban sincs 100%-os egyetértés, hogy a Világegyetem tágul.
2014. júl. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez megközelítőleg százszor meg volt már magyarázva itt, a fórumon.


Nem létezik olyan, hogy az "univerzumon kívül". Az univerzum tágul, de nem "valahová". Csak úgy, önmagában tágul. Univerzumon kívüli helyet nem lehet értelmezni.


Tehát nem arról van szó, hogy "ott" nincs semmi, hanem eleve nincs olyan, hogy "ott".

2014. júl. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Olyan doktriner hozzáállás ami itt van, ha nem láttál még valamit miért zárod ki, hogy másképpen lehet? Nem ismerjük a teljes világegyetemet, honnan tudnád? Akkor meg mi az hogy nincsen ott? Amit nem láttál az nincsen? Ennyi erővel minek kutatni egyáltalán.
2014. júl. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#5: kérlek, ha ennyire fogalmatlan vagy, akkor miért szólsz hozzá? Könnyű úgy doktrinernek nevezni másokat, hogy hozzá sem lősz a témához.


Amit írtam, annak semmi köze ahhoz, hogy nem látunk el a világegyetem végéig, sem ahhoz, hogy nem ismerjük az egészet. Egyszerűen annyit írtam, hogy nem lehet értelmezni azt, hogy "világegyetem határain túl".

Ha van értékelhető ellenvetésed, akkor írd le, de ha csak a tudatlanságodat akarod szellőztetni, akkor inkább ne.

2014. júl. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen annyit írtam, hogy nem lehet értelmezni azt, hogy "világegyetem határain túl". "

Tegyük fel, hogy volt ősrobbanás. Akkor hogyan neveznéd, a jelenség határvonalát, ami egyre kijjebb tolódik? Mert szerintem a kérdző erre kérdez rá. Az ezen kívüli rész tulajdonságaira.

2014. júl. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A mi világunkban az ősrobbanásnak nincsen értelmezhető határvonala.

Ezt már többször és többféle módon elmagyaráztuk - tessék visszaolvasni!

2014. júl. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#7: tudom, hogy erre kérdez rá a kérdező, általában ez szokott lenni a kérdés :)


Igen, erről beszélek én is. Éppen ez a "kifele tolódó határvonal" nem létezik, nem értelmezhető.

Ilyenkor az a baj, hogy úgy képzeled el az Ősrobbanást, mint egy valódi robbanást, ami a tér egy pontjából indul ki és egy téren belül tágul. Az Ősrobbanásnak nem volt "kiindulópontja", hanem mindenhol egyformán történt és történik azóta is magának a térnek a tágulása. Ezt metrikus tágulásnak nevezik.


Felhozom az unalomig ismert példát (pozitív görbületű univerzumot feltételezve, mielőtt bárki belekötne):

Az Univerzumn háromdimenziós terének éppúgy nincs határa, mint ahogy egy labda 2D-s felületének sincs határa. Ha felfújsz egy labdát, akkor annak a >felületén< találsz valamilyen határvonalat, ahol "vége van"? Nem. Ugyanígy nincs határa a világegyetemnek, csak ugye itt van +1 térdimenzió.

2014. júl. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Akkor én is felveszem a stílust: az a helyzet fiatal barátom, hogy adott rendszerben, adott körülmények között, adott műszerekkel végeztek kutatásokat-márha végeztek, mert az itt okítók nagyrésze tankönyvből tanulja az okosságot. Egy adott rendszer, egymásra épülő tapasztalatrendszerek. Hogy azon túl vagy az előtt mi van, nem tudni.
2014. júl. 14. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!