Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a legalacsonyabb hőmérsé...

Mi az a legalacsonyabb hőmérséklet amit egy kutya láncon egy félig összetákolt fából készült kutyaólban kibír (ami végülis még az időjárás ellen sem véd)?

Figyelt kérdés
Csak mert nem értem hogy mikor éjszaka -20°C van, illetve még hidegebb, reggelre nincs semmi baja. S közben még szerintem alszik is. Az ember simán megfagyna. Persze igen a bundája miatt. De ha az ember felvesz valami bundát, akkor sem biztos hogy megéri a reggelt. Hogy van ez?
2010. jan. 8. 13:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
láncon nem nagyon kéne tartani szegény kutyát.nem olyan drága egy kenelt összedobni.
2010. jan. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Elég hosszú az a lánc, elhiheted. Nem hiszem hogy ketrecben jobb lenne neki.
2010. jan. 8. 14:01
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
legyél ember és csinálj neki rendes házat, ilyenkor a bejárata elé pedig tegyél valami rongyot hogy a cug ne fujjon be neki. Az állatok bírják a hideget de a szelet nem. Mi azért a nagy hidegekben le szoktuk vinni a kazánházba, hát ott elég jó a sora kb 20-22 fokon.
2010. jan. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre sajnos nem tudom a választ, de figyelmedbe ajánlanám az állat tartásról szóló törvényt, ami szabályozza, hogy minimum milyen hosszúságú láncon tartható egy kutya, és hogy olyan fekhelyet kell neki biztosítani, ami megvédi az időjárás viszontagságaitól.

Amúgy meg próbáld ki, hogy milyen lehet ilyen körülmények között kint aludni :-(

2010. jan. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
Szerintem is ahelyett hogy ezen elmélkedsz, inkább csinálhatnál vagy vehetnél neki egy normális, jól szigetelt kutyaházat, biztos értékelné.
2010. jan. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem a kutyalánc hosszúságát kérdeztem. De hogy megnyugodjatok kb 3 méter hosszú. Tehát egy 9 méteres átmérőjű körben bőven tud mozogni egy viszonylag kis/közepes méretű kutya. Sajnos hiába szigeteltük volna a házát nejlonnal, vagy ruhával. Mindet széttépte még az nap. Apró cafatokra.
2010. jan. 8. 14:25
 7/23 anonim ***** válasza:

Pár napja néztem egy műsort. A malamutok és a huskyk símán bírják, és úgy hogy a hóban alszanak. A gazdája azt nézi meg csak, ha a kutya alatt reggelre megolvad a hó, akkor az a kutya sok hőt ad le, ergo nem bírja a hideget.

Ha a hó nem olvad meg, akkor egy jó szánhúzó, strapabíró kutya.

De ugye azért azok mégis Szánhúzók és téli kutyák. Nem karom összehasonlítani, egy túltenyésztett kutyával.

2010. jan. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

ja és a Bricoba, nagyon szép, és olcsó kis kutyaházakat lehet kapni, ami a talaj fölött van 5-10 cmrel. nem érintkezik közvetlenül a talajjal.

Nem kell feltétlenül betenni neki pokrócot.

A i berni pásztor keverékünk minden nap kint fekszik a hóban és a hidegben.Nagyon élvezi, de naki nagyobb a bundája

2010. jan. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:

am ti teljesen eltértek a kérdéstől xD

de szerintem azért mert ők már megszokták hogy kint vannak de ez csak 1 tipp

2010. jan. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Te nem csak kegyetlen vagy a kutyáddal, hanem még igen buta is!

Ha 3 méteres láncon van, akkor 9m. át,mérőjű körben mozog?

Szánalmas.

2010. jan. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!