Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A villám át tud jönni a...

A villám át tud jönni a házon, ha nyitva van az ablak?

Figyelt kérdés

Ma, kicsit villámlott és nyitva volt az egyik ablak. Egyszer csak odakaptam a fejem és olyat láttam, mintha egy villám szaladna végig a földö, de egyenes fénycsík volt. Kb. 5 cm-te volt tőlem és a nagymamámtól, közöttünk ment el. Aztán végül a falban végződött, a rádió alatt, ami be volt kapcsolva.

Ez lehetett villám, vagy csak annak a fénye?

Nem történt semmi kár, nem égett meg semmi, villámhárítónk nincs.

Tudom, ki kellett volna kapcsolni a rádiót és becsukni az ablakot, de elvileg messze villámlott, de ez.... Utána persze egy óriási zörrenés... Uhhh, nagyon megijedtem!



2014. júl. 15. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Át tud, igen.

Villám lehetett. Nézessétek meg villanyszerelővel azt a részt, mert könnyen lehet, hogy a vezeték károsodott a túltöltöttségtől. Ha így van ki kell cserélni, ez nem játék, mert zárlatot is kaphat és kigyulladhat, vagy valakit agyonvághat valamelyik konnektor.

2014. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Uhh, köszi... Várok még válaszokat... :)
2014. júl. 15. 23:40
 3/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ha van odabent (és általában van) jó földelési pont, bizony be tud jönni. Ha van kint szabványos, jó állapotú villámhárító, akkor az sokkal jobb levezetés, ilyenkor ennek szinte nulla az esélye.

Szerintem amit te láttál, az viszont csak a villám fénye lehetett. Különben lett volna maradandó következménye, a szétfutó töltések minimum a rádiót hazavágták volna.

2014. júl. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A dörrenést a fénnyel egyidőben vagy egy kicsit később hallottátok? Ha nem pont egyidőben volt, akkor biztos, hogy csak egy viszonylag közel lecsapó villám fénye volt. Én inkább erre tippelek.
2014. júl. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:

"Utána persze egy óriási zörrenés"

A kérdésből idézve.

Úgyhogy nem onnan jött.

Az igaz, hogy a lakásba jutott villám, még egy vacak kisebb szikra is hangjelenséggel jár, itt meg az akkor nem volt.

Tehát marad az, hogy csak a villám fénye volt.

2014. júl. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:

#6:

Pedig talán nem rossz biznisz Zeusz anyjának lenni.

2014. júl. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Wadmalac, szerintem annyira nem nyerő, ha az apa nassolni valónak nézi a többi srácodat holmi jóslatok miatt. :)


Amúgy a helyes válasz elhangzott, ha van jó földelési pont be be tud jönni, a gömbvillámnak pedig ez se kell tudtommal.

2014. júl. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

#8:

:D

A hírességnek és a magas politikai pozíciónak vannak hátulütői. :D

A gömbvillám emlegetéssel vigyázzál, mert megesznek a szkepticizmus extrém sportolói. :)

2014. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Wadmalac:


Az élet már csak ilyen. De a többi megénekelt sorsú halandó sorsából okulva az istenekkel való közösködést inkább mellőzném. De ezt az illető hölgy majd eldönti majd :)


Természetes gömbvillámot meg azt hiszem idén sikerült végre lencsevégre kapni. A létezését tagadni innentől elég nehéz, de a dolog lényegtelen, nem állok le itt egy lángelmével sem vitatkozni erről:

[link]

2014. júl. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:
Sokan azt hiszik, az tudományos gondolkodás, ha mai fizikánknak látszólag ellentmondó tényeket nem vizsgálnak, hanem ignorálnak. Sokan régen is ezt hitték. Ha nem így lenne, talán már előbbre járnánk. :)
2014. júl. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!