Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia tankönyvből a mozaikos...

Kémia tankönyvből a mozaikos vagy villányi féle a jobb?

Figyelt kérdés

Mozaik kémia könyve 10-11-12

Villányi kémia könyve 8-9-10


2014. júl. 16. 00:01
 1/7 A kérdező kommentje:
A lényeget kifelejtettem bocsánat, emelt érettségire készülök.
2014. júl. 16. 00:02
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Villányi nagyon hiányos, de jó, csak tömör.

A mozaik viszont részletes, de nem minden követelményt tartalmaz.

A kettő kombinálva jó.

2014. júl. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ozmium42 ***** válasza:
45%
Ez biztos szubjektív, de én gyűlöltem a Mozaik-féle összes tankönyvet, és a Villányi-féle nekem nagyon jó volt, abból készültünk érettségire. Azok, akik emelt kémiát csináltak, valóban panaszkodtak, hogy nehéz volt, ez gondolom azt jelenti, amit az első válaszoló írt, vannak hiányosságok.
2014. júl. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért gagyi a villányi könyv picit, mert olyan kisiskolás. Odaírja: szín: ezüstfehér, de nem írja, hogy miért. Vagyis lehet csak én vagyok ilyen részletgazdagságra kíváncsi. meg lehet ez már túlmutat emeltszinten, de azért érdekel mégiscssak.
2014. júl. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ezek a könyvek nekem is megvannak, kivéve a Villányi féle 8. osztályos tankönyv. A Mozaik Kiadós könyvek állnak hozzám közelebb. Rendesen kifejtve, részletezve írják le az anyagrészeket, ezek mellett használható táblázatok és ábrák is vannak bennük, ellentétben a Villányis könyvekkel. Nálunk, gimnáziumban a Villányis könyveket rendelte meg az iskola, de a kémiatanár alapvetően a Mozaikos könyveket használta, azokat hozta be órára, abból készített fel bennünket versenyre, stb. A Villányi Attila-könyvek szerintem azoknak jók, akiknek már megvan egy bizonyos ismeret, hogy azt feljebb vigyék, a Mozaikos könyvek, mint pl. a Kémia 11-12. Érettségire felkészítő tankönyv a legalapabb szinttől kezdi magyarázni a dolgokat az emelt szintig. Nagyon hasznos mellé a feladatgyűjtemény is. A Mozaikos 10. osztályos szerves kémia tankönyvem is megvan, abból tanultam egész évben, mert, ahogy a írtam már, a Villányis könyvek nálunk nem váltak be, nehézkes megérteni a dolgokat belőle, főleg azoknak, akik először tanulnak szerves kémiát. Maradjunk a 10.-es könyveknél, vegyük példának, azt, hogy amíg a Műszaki Kiadós könyv 4 oldalon (hozzáteszem, rendkívül érthetetlenül) leírja a műanyagos részt, addig a Mozaikos könyvben, egy egész témakör foglalkozik vele 11 oldalon át, táblázatokkal, képekkel tarkítva, ezen kívül a témakörhöz kapcsolódó elméleti és számítási feladatokkal.



Én a helyedben a Mozaikos könyveket szerezném be.

2014. júl. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a Mozaikosból tanultam emelt szintű érettségire, szerintem sokkal érthetőbben leírja az anyagot és minden benne van, a 11-12-es tankönyv az érettségi követelmények szerint halad.

[Az érettségim 90%-os lett]

2014. júl. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha érettségire készülsz, akkor Villányi: kémia a kétszintű érettségire c. tankönyvét és a hozzá tartozó feladatgyűjteményt (kék-zöld) ajánlom ÉS a mozaikos tankönyvcsaládot, 8-9-10-11-12.

Mint a két érettségire felkészítő könyv (tehát a villányis és a mozaikos 11-12 is az érettségi követelményrendszere alapján készült, ami azokban benne van, azt kell tudni. Több mindennek utána nézni persze lehet, sőt érdemes, de az alapvető követelmények az azokban leírtak.)

A mozaikos kiadó feladatgyűjteményét nem érdemes megvenni, ha megveszed a villányis feladatgyűjtményt (ami nagyon jó) és persze Villányi: Ötösöm lesz kémiából c. művét.


Az ötösöm lesz nem kifejezetten érettségire felkészítő gyűjtemény, de (magán)tanári segítség mellett elengedhetetlen a sikeres felkészüléshez!!!


További tipp: miután már sok mindent megtanultál és kellően belejössz a dolgokba, nincs jobb felkészítő, mint a korábbi évek feladatsorai!!!!

2014. júl. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!