Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Örs Vezér tér mellett a Fehér...

Örs Vezér tér mellett a Fehér úton, a "kékbusz" pályaudvar mellett, a Mol kút előtt, a Cédrus piac sarki bejárata előtt a sarkon áll egy szép fa. Az miféle fajta?

Figyelt kérdés
Nem találtam növényekkel kapcsolatos topicot, miért nincs ilyen? Vagy csak én nem találtam?
2014. júl. 18. 06:08
 1/10 anonim ***** válasza:

A kategória szerint, itt is lehet, de ez, inkább közelebb áll hozzá:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert

A másik: kép, nincs róla? Mert oké, hogy megírtad a pontos helyét, de igazából, kép kéne róla, hogy be lehessen azonosítani.

2014. júl. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Először azt akartam írni, hogy nincs fényképezőgépem, nem tudok fotót mutatni róla. De aztán találtam egy ilyet :D


[link]


Ő lenne az, nem tudom mennyire kivehető :)

2014. júl. 18. 20:36
 3/10 BringaManó ***** válasza:
(Sem a fákhoz, sem a piacokhoz nem értek, de a piac neve szöget ütött a fejemben... :-)
2014. júl. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 BringaManó ***** válasza:
* illetve -be.
2014. júl. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam először, de a cédrusok máshogyan néznek ki. Leginkább egy fenyő és egy tuja keverékére hasonlítanak az ágai, levelei, míg a fa megjelenésében egy méretes platánra vagy akáciára emlékeztet. Ennek ott a piacnál inkább a selyemakáchoz hasonló levélzete van, de nem tudom, hogy az-e. Nem vagyok róla meggyőződve, kéne valaki hozzáértő, vagy aki elsőkézből tud infót a fáról :)
2014. júl. 19. 02:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez egy bálványfa (Alianthus altissima). Sokan tévesen ecetfának nevezik, pedig a két faj csak némileg hasonlít. Egyébként egy rendkívül agresszíven terjedő, inváziós faj. Amilyen szép, annyira káros természetvédelmi szempontból. Jól bírja a városi körülményeket, kis betonrepedésekből is kihajt, és erősen sarjadzik. Ott a képen is látszódnak a töve mellett előtörő sarjak. Budapesten sokfelé látható ez a faj, amint romos házak repedéseiből, falából, akár a tetejéről is kihajt.
2014. júl. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

O.o Utánanéztem, úgy tűnik tényleg a bálványfa lesz az. Akkor azt hiszem, ezt a fajtát mégsem kéne erőltetni, bármennyire is tetszik... Valami ehhez hasonló típust ismersz? Már ami kinézetre hasonlít, de nem ilyen agresszív fajta. Tűrje jól a szárazságot és a hideget, és ne nőjön nagyon lassan (és lehetőleg ne sarjról szaporodjon).


Köszönöm az infót! Ment a pacs.

2014. júl. 20. 07:27
 8/10 szakor válasza:

Van egy honlap, ahol növényeket határoznak, dísznövényeket is, s tudsz érdeklődni a növényekkel kapcsolatban is.

[link]

S mellesleg szép galériájuk van a magyarországon honos növényekről is.

2014. júl. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát, ha ültetésen gondolkozol, és díszfát keresel, ill. nem a gyümölcstermés a lényeg, én a kőrist ajánlanám. Mostanában egyre gyakrabban ezt ültetik sorfának a városokban, mert jól tűri a mostoha körülményeket. Egyébként őshonos is, és szerintem nagyon szép fa. Persze nem a 40 méteresre növő magas kőrisre gondolok, hanem valami alacsonyabb típusra. Szépen díszít még a csörgőfa is. A selyemakác is gyönyörű. Sok szép díszfa van, szerintem a neten bogarássz.
2014. júl. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8: Ez jó ez a botanikaforum oldal, link van egy rakás róla mindenfelé, hasonló oldalakra, köszi! :) Ment a pacsi.


#9: Kőrist is néztem, a mannakőrist. Az nem nő olyan nagyra, virágzik is (egyedüliként a kőrisek közül), és még édességet is lehet belőle nyerni :D Tetszik :) Lesz mezei juhar is, az elég igénytelen, és nem is nő nagyra, viszont formás, jól alakítható és sűrű lombot növeszt ha szépen nyírom. Idén az év fája lett :)


Ja és köszi az elsőnek a tippet, a következő kérdéseket már a kert topicba illesztem majd :)

2014. júl. 22. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!