Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » NiCd Akkumulátort hogy kell...

NiCd Akkumulátort hogy kell tölteni, Mire kell vigyázni?

Figyelt kérdés

Pl. túltermelésre érzékeny-e?


ilyen akkupakkot vettem, amit kicseréltem egy háztartási gépben: BYD D-SC2000mAh 1,2 N43


Ilyenből van sorba-kötve 4 db. Eredetileg 1500 milliamperes volt benne. no, ezt hány óráig kell tölteni, hogy ne károsodjon?



#NiCdAkkumulátor
2014. júl. 22. 07:59
 1/5 Walter_Dornberger ***** válasza:

Ha a töltő áramkört nem módosítod, akkor az akkumulátor névelges kapacitása és jellege ne változzon.

További nagyon fontos dolog, hogy az akkumulátorok mellé hőérzékelő ellenállást tesznek, ennek paraméterei se változzanak, különben a töltés vezérlő áramkör határoló funkciója nem fog jól működni, megfőzi az akkumulátort.

Az inteligens töltés úgy működik, hogy amikor az akkumulátor kapocsfeszültsége eléri azt az értéket, ami feltöltött értéknek felel meg ( és ezt az egész akku csomagra kell érteni, mert lehet, több cella van sorba kapcsolva) ezt is figyelembe kell venni) utána már csak cspptölt a töltő áramkör bontásáig.

Szóval ahoz hogy konkrét tanácsot tudjak adni nagyon kéne ismerni a töltőt.

általánosságban el lehet mondani hogy cellánként 1.5 V ig lehet gyorstölteni (az amperóra kapacitás mérőszámával egyező áramerősséggel (1500 mAh - 1500 mA)

utána 1.55 volt cellafeszültségig ennek 10%ával. De a modern töltők ezt tudják maguktól, de a mögötte levő akku kapacitást nem, ezért azon ne változtass a gyárihoz képest.


A feszültségek akkumulátor gyártónként és fajtánként változhat némileg, de első körben ökölszabályként szerintem használható.

2014. júl. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A túltermelés az mi?

Érzékeny a túltöltésre és van memóriajelenség is.

Vagyis teljesen ki kell meríteni, és csak akkor töltsd.

Feltöltve érdemes tárolni.

2014. júl. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

eredetileg 1500 as aksi volt benne, ezt cseréltem ki, mert régi volt már és használhatatlan, és 2000-est tette bele egy felújítónál vettem


azt nem tudom, mennyi ideig kell tölteni.



[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2014. júl. 22. 18:03
 4/5 A kérdező kommentje:
az első link nem az ő töltőja, az más, a második az övé
2014. júl. 22. 18:05
 5/5 A kérdező kommentje:
szóval a töltő adott és az akkupakk ezidáig 1500 volt, most 2000es
2014. júl. 22. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!