Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata ezzel a távcsővel?

Figyelt kérdés

SkyWatcher 150/1000 Newton

kinek van/volt ilyen.. és mi a tapasztalata vele .



2014. júl. 24. 23:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Korrekt cucc, de egy 150/750 es fényerősebb. Am kicsivel jobb a 1000 es pl bolygóra a hosszabb fókusz miatt, viszont masszív eq állvány kell alá. Am tükrös, azaz néha jusztírozni kell, azaz beállítani. (nem vészes dolog) Am kortekt távcső.
2014. júl. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem 150/750-es van. Sajnos távolról sem tudom megfelelően kihasználni a környezeti adottságaim miatt, de megvagyok vele elégedve. Ami kissé problémás, az alumínium lábak, acél kell már ez alá is, legalábbis nem árt. Ami meg jó vagy rossz tulajdonsága nézőponttól függően, hogy nagyon jól bővíthető szinte mindennel. Jó, mert ez így egy univerzális távcső és rossz mert nincs az a pénz a világon ami elég a bővítéseire, ha neki állsz. :-D


Holdról csodás képet ad. Jupitert is láttam vele szépen csak a gyári okulárok hozzá kicsi nagyítást nyújtottak, ezért vettem egy fókusznyújtót, amivel meg nem tudtam kiélezni a képet, bár ez bőven függhet a légkör állapotától meg elég fényszennyezett helyről is észlelek, nyilván egy szép száraz nyári estén egy hegytetőn 1 km felett más lenne.


Meg ami idegesítő nagyon, hogy nincs gyárilag hozzá forgatómotor. Iszonyú bosszantó tud lenni, hogy beállítod pihensz egy kicsit és már sehol nincs az objektum.


No, mindegy. Összességében ajánlom neked. Nagyon jó kis távcső. Ha megveszed és "beleszeretsz" az égboltba vagy már megtetted, akkor úgy is venni fogsz hozzá egy csomó mindent még.

2014. júl. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!