Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az hogyan érintene bennünket,...

Az hogyan érintene bennünket, ha két nap ragyogna fenn az égen?

Figyelt kérdés
[link]

2014. júl. 27. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem így működik. Az a "közeljövő" csillagászati felfogásban akár 1 millió év is lehet, szóval nincs rá sok esély, hogy még az emberi létünk alatt következik be. Az is lehet, hogy már rég megtörtént, tekintve, hogy 640 fényévre van tőlünk. Tehát ha most rá nézünk a csillagra, a 640 évvel fiatalabbi csillagot látjuk, ennyivel vagyunk lemaradva.


A Földön nem hiszem, hogy maradandó hatásai lennének, az egész jelenség nem tartana tovább pár napnál, majd menne minden vissza a régi kerékvágásba. Persze a fejletlenebb országokban, Közép-Keleten, vagy Afrikában biztos tömeges emberáldozások lennének, de ezen kívül nem lenne más hatása.

2014. júl. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*Közel-Keleten
2014. júl. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Így van, nem lenne semmi hatása, sőt szerintem nem is lenne látványol. Csak gondolj bele, a csillagunk és a Neptunusz távolsága a fényév töredéke és rohadt hideg van ott... 640 fényévről szerintem nappal sem lehetne látni a dolgot, bár nem vagyok csillagász. Biztosan észlelhető majd, de gondolj bele, hogy a teljes felszínéről fotonok indulnak. 640 fényévről szerinted hány foton ér ide? Arról a csollagról nézve nagyon-nagyon kicsi az a szög, amit a Föld "lefed"...
2014. júl. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!