Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet-e serkenteni az "agykapa...

Zunerd kérdése:

Lehet-e serkenteni az "agykapacitást"?

Figyelt kérdés

A kérdés maga elég tág. Tudom, hogy a 10%-os mítosz nem igaz, viszont az ember szellemi teljesítő képessége elég változó.

A kérdés az lenne, hogyha nem vesszük a különböző főleg hosszú távra tervezett módszereket, pl vitaminok, tréningek, lehet-e gyorsan rövidtávon magas szellemi teljesítményt produkálni valakiből kémiai úton, vagy valamilyen tudati technikával akár kellemetlen szövődményekkel eggyütt?



2014. aug. 11. 00:44
 1/8 Ozmium42 ***** válasza:
Koffein, kokain?
2014. aug. 11. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Egészséges étkezés, tiszta levegő, ginzeng, koffein, szőlőcukor. Az agy tréningjére van sok működő és sok kamu procedúra, de általánosságban azt lehet mondani, mint az izmok, ha intenzíven használod, erősödik.

A "Lucy" film úgy felejtős, ahogy van. Az itt bemutatott drog (és a sokkal reálisabb "Csúcshatás" film drogja) létező, agyműködést fokozó anyag(ok)nak van némi alapja, sok helyen kísérleteznek, kísérleteztek ilyen szerekkel, de azok csupán ideiglenesen "pörgetik" az agyműködést (és nem teszik végtelenné a memóriát és az IQ-t sem) és fokozott kifáradást eredményeznek.

Okosító tabletta nem létezik. Hogy lesz-e, az más kérdés.

2014. aug. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, azt én sem várom, hogy majd beveszek egy tablettát és zseni leszek tőle, és tudom hogy ahosszútávú egészséges megoldás a rendszeres testmozgás, sok folyadékbevitel, sok alvás, agytréning etc.


Arra voltam kíváncsi, hogy elméletben lehetséges-e ez a csúcshatás szerű felpörgetés, ha nem is ilyen mértékben. Pl ha az ember egy vizsgán van, vagy valamilyen versenyen, akkor tud e ilyen szerektől rövidtávon kiemelkedő teljesítményt produkálni?


A koffein és egyéb stimulánsok valóban hatásosak, vagy csak csupán "testileg" pörög fel az illető és inkább nehezebben koncentrál mint egyébként?

2014. aug. 11. 10:46
 4/8 Wadmalac ***** válasza:

Az új mánia most a brainturbo-coffee.

Jófajta erős kávé, biovaj és kókuszolaj keveréke. Van, akit szellemileg feldob, van ,akit jól ébren tart, van aki csupán kicsit erősebb kávéhatást észlel, van, aki semmit és van, aki lef@ssa tőle a holdat is. :)

2014. aug. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Domi0315 válasza:
Most láttad a Lucy-t a moziba? :D
2014. aug. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Alapvetően a kérdés engem a csúcshatás előtt is foglalkoztatott. Gondolkoztam azon, hogy írhatnék én si hasonló témával egy könyvet, s próbálom ezért reálisan látni a helyzetet.


A poén az kedves utolsó hogy épp tegnap láttam, bár még előtte tettem fel a kérdést :)

Mindenesetre még a 10%-os mítosz sem igaz, szóval egy percig nem vettem komolyan a Lucyt, viszont kíváncsi lennék hogy elméletben valóban lehet-e külsőleg javítani ideiglenesen a kongitív képességeket, hasonló esetekre, mint amikro valaki egy matekversenyen van, és minden logikájára és kreativitására szügség van.


Kicsit olyan mintha egyfajta szellemi adrenalinra kérdeznék rá.

2014. aug. 14. 13:34
 7/8 Wadmalac ***** válasza:

Íme, egy kis válogatás a hatásos, hatástalan, veszélyes, ártalmatlan, legális és illegális módszerekből.

[link]

2014. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Wadmalac!
2014. aug. 14. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!