Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Alkohol megkötése?

Alkohol megkötése?

Figyelt kérdés

Rengeteg mítosz kering a neten az alkoholszonda átveréséről. A pénzérme szopogatása megfogott. Na nem azért, mert működik. De az ötlet jó kiindulópont. Az elmélet szerint a réz megköti az alkoholt, amit kilélegzünk, és amit a szonda mér. Hogy lehetne sokkal hatékonyabban megkötni az alkoholt?

Réz szivacs, nátrium, stb?

Komoly válaszokat várok!



2014. aug. 17. 23:58
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Figyi szerintem sehogy, ha az egyszer a vérbe kerül, ami nagyon gyorsan megtörténik, utána már nem tudsz tenni semmit. Akkor már a tüdőből kiáramló levegőből kimutatható.Az ilyen trükkök meg szerintem csak városi legendák. Az meg csak a szervezetedtől múlik, hogy milyen gyorsan bontja le az alkoholt. Ha lenne valami csodaszer, vagy valami csoda módszer amivel meggyorsíthatnád a dolgot az nagy felfedezés lenne. Megkötni nem lehet az alkoholt, azon múlik a májad milyen gyorsan bontja le.
2014. aug. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Félreértetted a dolgot, nem a szervezetben kellene megkötni, hanem a szájban, kifújáskor.
2014. aug. 19. 11:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy azok a reagensek, amivel az alkoholt el lehetne reagáltatni, a vízzel is reagálnak (pl nátrium). Ennek lenne reális esélye az alkohol "megkötésére" elreagáltatására, de mint mondtam a kilélegzett vízgőzzel is reagál. Szóval hamar telítődne. Ja, és persze spéci tokozásba kellene szájba tenni a nátriumot, mert a vízzel való reakcióban nátriumhidroxid képződik, ami feloldja a nyelvedet ill. a szájpadlásodat. A réz szerintem szamárság, max. spéci körülmények között katalizálhatja az alkohol oxidálását vízzé, de ez nem az ember normális szájhőmérsékletén történik.

Mellesleg a gazdagabb országok modernebb készülékei már az út mellé telepítve érzékelik, hogy melyik mellettük 5-20 méteren belül elhaladó autóban vannak alkoholmolekulák.

Mivel a szonda esetleg a többértékű alkoholokra (pl. mentol) is fals pozitív jelet ad, ezért a vérvétel a bizonyíték a bírósági gyakorlatban. Szerintem a szonda kikerülése felesleges fáradtság...

2014. aug. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én inkább azt mondom, hogy a szonda messze nem tökéletes műszer és aránylag kevés alkoholt van esély, hogy nem mutat ki.


Pl. volt olyan, hogy egy ismerősöm ivott egy 3 cent pálinkát, jó erőset és bringára szállt és megállította a rendőr. (Akkoriban még nem igazán lehetett biciklit sem vezetni így).

-Ivott?

-Igen, egy kicsit.

Erre megfújatta vele a szondát és szonda meg nem színeződött el... Elküldte szépen... :D


Talán egy hajszálnyit segít, ha vizet iszol és eszel valamit, akkor talán gyorsabban elbomlik.

2014. szept. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azóta már rendeltem egy szondát EBay-ről. Lehet, nem pontos, de legalább lesz fogalmam róla, hogy mikor nem célszerű a volán mögé ülni.
2014. szept. 7. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!