Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Esetleg tudnátok olyan teleszk...

Esetleg tudnátok olyan teleszkópot ajánlani, amivel láthatnék a naprendszerünkben több bolygót, illetve holdjaikat?

Figyelt kérdés
Mindig is érdekelt a csillagászat, ezzel kapcsolatban több könyvet is olvastam már. Szeretnék kicsit tovább lépni, és egy teleszkópot venni, amivel képes lennék látni a Holdnál tovább is. Tudnátok e esetleg olyan teleszkópot javasolni, amivel láthatnám a Jupitert, Szaturnuszt, ezek holdjait, és talán egy másik galaxist, porfelhőket. Amit erre szánok az kb 50.000 Ft. Nem nagy gond, ha a készülék ára 5-10-ezerrel meghaladja ezt. Sok érdekeset olvastam, és nem igazán szeretnék csalódni.

2014. aug. 20. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Hát egy olyan teleszkóp, amivel tisztán megfigyelhető a Jupiter és a többi bolygó a naprendszerben, csak a tudósok körében használt. Boltban nem hiszem hogy kapnál, habár én se vagyok szakértő.
2014. aug. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszadó menjen legózni ahelyett, hogy ostobaságokat beszél.

Itt találsz jó távcsöveket:

www.makszutov.hu

www.tavcso.hu

Összehasonlításképpen az én 60/900-as kistávcsövemmel (ez tényleg kicsinek számít) jól láthatók a Jupiter Galilei-holdjai, a Szaturnusz gyűrűje, és sok más. De 50000 forint körül ennél sokkal jobb távcsövet tudsz venni.

2014. aug. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
SW 90/900 as refraktor a makszutovrol. Jol láthato vele a Szaturnusz gyűrűje, a Vénusz fázisai, a Merkúr a Jupiter sávjai és négy holdja, földközelségben a mars, oppozícioban az Uránusz (csak egy pötty lesz) De sok gömbhalmaz, fényesebb ködök és nyílt halmazok jol fognak látszodni.
2014. aug. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja és később mindenképp érdemesebb venni alá egy EQ3 mechanikát.
2014. aug. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!