Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kislányom, kilenc éves!...

Ambrose kérdése:

A kislányom, kilenc éves! Hosszú évek óta mondogatja, hogy a csillagászat érdekli! Két hónap múlva lesz a születésnapja! Milyen típusú teleszkópot érdemes vásárolnom neki?

Figyelt kérdés
Olyan harmincezer forintig bezárólag gondoltam!
2014. júl. 23. 01:56
 1/3 anonim válasza:

az ennyire olcsó teleszkóp nem ér sokat ..

Én ha lány lennék akkor inkább egy barbie-t vagy ilyesmit kérnék.

Sztem ne vegyél teleszkópot mert:

1.Amikor kisebb voltam engem is nagyon érdekelt a csillagászat meg az ilyenek.

De pár év mulva a lányodat nem fogja érdekelni a csillagászat és ott fog porosodni a 30.000ft-os teleszkóp valamelyik szekrénybe

2.egy jó teleszkóp százezres sőt milliós tételbe érdemes vásárolni.

Ha a lányod mégis komolyangondolja a csillagászatot akkor egy Celestron NexStar 102 SLT csillagászati távcső

2014. júl. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tsirche ***** válasza:
100%

Szerintem egy 60/700-as lencsés AZ állványon első lépésnek nem rossz (tekintettel a lányod korára):

nem nehéz, nem túl nagy, könnyen kezelhető, az AZ állvány miatt nappali nézelődésre is kényelmes (Napba persze védőfólia nélkül NEM belenézni!)

A szokásos kezdő objektumokat (Hold, Jupiter, Szaturnusz) tudja bárhonnan, sötét ég alól meg talán még mélyebbre is lehet kutakodni az űrben.

Ráadásul ez még az a kategória, hogy ha később megunja akkor sem egy vagyon lett kidobva (20K HuF).


[link]

[link]


Ezen a két helyen érdemes jobban szétnézni (szubjektív persze), szakboltok, értenek hozzá, esetleg tudnak jobban személyre szabott teleszkópot ajánlani.

2014. júl. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az előzővel lényegében egyet értek, viszont a Napot inkább fehér lapra vetítős módszerrel nézegessétek, a védőfóliák nekem gyanúsak, ha csak nem direkt távcsőhöz készültek, és drágák (na jó, gőzöm nincs, mennyibe kerül egy jó…). Ilyesmire gondolok: [link]


Másrészt meg ajánlott egy csillagtérkép is, hogy ki tudjatok igazodni az éjszakai égbolton: [link]

2014. júl. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!