Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen erőséggel üssem oda a...

Milyen erőséggel üssem oda a követ hogy nagy szikra legyen. Tűz? (Egyáltalán hogy csinájak tüzet kovakő nélkül? )

Figyelt kérdés
Elvileg ha egy azél tárgyat összeütök egy kővel láthat szikra azaz tűz.

2014. aug. 27. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:

esélye 2%


magnéziummal 90% az esély a tűzre

2014. aug. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így igaz, a magnézium nagyon hasznos tűzgyújtó eszköz.Egy késsel máris szórja a szikrákat.
2014. aug. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az hogy néz ki?
2014. aug. 27. 16:45
 5/7 anonim ***** válasza:
2014. aug. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nehéz, de nem lehetetlen.


Én gyújtottam már tüzet a sinek között található kövekkel is. Nagyon vékony és száraz dolog kell hizzá, mondjuk száraz fű. De legjobb az ördögszekér fagy minek hívják. Amit a szél miatt gurul a földön.


Gondolom a vadonban kell, mert lakott területen a boltban vehetsz gyufát vagy kérhetsz tüzet egy arra járótól.


Szóval...

A száraz füvet összerakod úgy, mint a fészket. Megfogod az egyik követ, majd a füvet odafogod egyik ujjaddal a kőhöz. Mondjuk jobb kezed felfelé néző tenyerében van a kő és a hüvelykujjaddal hozzá fogod a füvet. A másik kezedben a másik kő. Majd elkezded összeütni ezeket, minél többször rövid diőn belül. De nem csak úgy szembe, hanem amelyikben a fű is van, az fix legyen. A másik kezeddel pedig úgy ütöd, hogy minél laposabb szögben legyen. A jobb kezedben lévő kő jobb oldalán van a fű, a másik keueddel pedig bal oldalról, laposan közelítsd. Az ujjaidra nagyon vigyázz! Én már vertem így le körmömet. A vasúti kövek nem a legalkalmasabbak, de meg lehet csinálni vele. A legjobb, amit eddig találtam, az a sóderban lévő fehér, sima felszínű kövek. Ezek nappal is jól látható szikrát képesek adni. Ilyen köveket folyók partján vannak.


Nem lesz egyszerű, de ha ügyes és kitartó vagy, akkor megoldható. Amennyiben már van tüzed és tovább szeretnél menni és a másik helyen nem sokat akarsz bajlódni a tűzgyújtással, akkor szenesíts el egy darab textilt. Két fémlap között tudod ezt legjobban (sörös/kólás doboz). Műszálassal ne próbálkozz, az nem szenesedni, hanem olvadni fog. Szóval végszükség esetében vágj ki egy kis darabot a pólódból. És vigyél olyan fadarabokat is, ami nem égett el teljesen. Ne alkarni vastagságra gondolj, hanem kisujj vastag, de inkább annál is vékonyabb. A tűzgyújtás ugyanúgy fog kinézni, csak a fűvel a szenes textildarabot is fogd oda, hamarabb lángrakap. Ezért kellenek a szenesedett fadarabok is.


Sok sikert hozzá!

2014. aug. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elnézést az elírásokért, virtuális billentyűzeten nem tudok gyorsan, hibátlanul gépelni, pedig már ezer éve használom...
2014. aug. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!