Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik oldja jobban a vízkövet...

Melyik oldja jobban a vízkövet ecet vagy sósav?

Figyelt kérdés

Háztartási 20% ecetre és háztartási sósavra gondolok.

Egységnyi sav kb mennyi calciumot tud lemarni?


2014. szept. 6. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a sósav.
2014. szept. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
....vagy a citromsav?
2014. szept. 6. 16:57
 3/10 Csicsky ***** válasza:
A sósav oldja a legjobban a vízkövet, de vigyázni kell vele, mert a zománcot és a fémeket szintén marja. Az üveg és a porcelán bírja.
2014. szept. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kóla. [link]
2014. szept. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Először mindenképp ecettel próbáld leszedni. (Jó sokat önts, hagyd állni néhány percig; szükség esetén ismételd meg; ill. kapargasd késsel, ha nagyon vastag a vízkőréteg.)

Azt szokták mondani ugyanis, hogy ha egyszer sósavazol valamit, akkor utána már mindig úgy kell, és én is ezt tapasztaltam. :(

2014. szept. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A legviccesebb válasza:
Mindenképp az ecetet javaslom. Ahogy előttem elmondták: marja a fémet. Ehhez annyit tennék hozzá hogy nemcsak a sósav, de az általa vízkőből képzett kalcium-klorid is elég erősen korrodálja azt. Ecetsav tökéletesen megfelel a célra, citromsav nem. Mivel a vízkő jórészt kalcium-karbonát (nem 'calcium', ahogy te írtad :)), abból nem lesz kalcium-citrát csak úgy.
2014. szept. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Platypus ***** válasza:
100%
Citromsavat használok egy ideje. Kb. ugyanolyan gyors mint az ecet, de nem fulladok meg közben az ecetgőztől. Sokkal kényelmesebb dolgozni vele mint a többi lehetőséggel.
2014. szept. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
foszforsav...
2014. szept. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A legviccesebb válasza:
A foszforsav is jó lenne, csak azt nem kapsz a háztartási boltban
2014. szept. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Krosszarcu válasza:
Ez alapján az ecetet beleönthetem a vízköves elektromos kávéfőzőgépbe de még mindig jobb az eceteskávé mint a sósavas vagy citromos.
2019. nov. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!