Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémiában számít hogy H3C vagy...

Kémiában számít hogy H3C vagy CH3 van írva?

Figyelt kérdés
Lugikusan nézva Én azt mondanám, hogy nem számít, de nem tudom a sorrend jelöl valamit? Számít?
2014. szept. 9. 00:01
 1/5 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Elvileg nem, de a félreérthetőség elkerülése végett úgy szokás, hogy a C a C-R kötés irányába nézzen. Pl.:


H3C-O-CH3


De mivel a hidrogén nem alakíthat ki két kötést egyszerre, ezért akkor is egyértelmű a helyzet, ha "beékelődik" a képletben a C és R közé.


Ez CSAK a hidrogénre vonatkozik, más csoportokra már nem. Például a CN esetén már nem írhatsz NC-t, mert mind a két forma létezhet, és nem azonosak.

2014. szept. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, szóval konkréten a C-nél és a H-nál nem számít, de ha máshol viszont fontos lehet.
2014. szept. 9. 00:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy betűrendben kell felsorolni:

CH3O. (C->H->O az abc-ben).

2014. szept. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerkezeti képletekről van szó, nem összegképletekről.
2014. szept. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ozmium42 ***** válasza:
A szerkezeti képletnek az a célja, hogy demonstrálja a molekulában az atomok kapcsolódási sorrendjét. Ennek semmi, de semmi köze nincs az ábécéhez. Nem cserélhetsz fel a sorrendben két atomot az ábécé miatt. Azért sokkal egyszerűbb, ha metil csoportnál is úgy írod, ahogy következnek egymás után, még akkor is, ha a helyzet a betűsorrendtől függetlenül egyértelmű is lenne.
2014. szept. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!