Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Holdon valamilyen módon...

Spilerke kérdése:

A Holdon valamilyen módon terjedhet a hang?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a hang rezgésként rejed valamilyen anyagban, például a levegõben, a vízben vagy akár a kőben is ezért sem terjedhet a légüres térben, de mi a helyet a Holddal ott semmiképpen nem terjedhet a hang?
2014. szept. 9. 08:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kőben, természetesen.
2014. szept. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, minden anyagban, csak eltérő mértékben és eltérő módon nyeli el az energiáját (erejét). A talajban terjedhet, csak az ember füle nem ennek érzékelésére van berendezkedve.
2014. szept. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen ezt értem, csak volnék kíváncsi, hogy az elméletem mennyire helytálló mondjuk, hogy ha a Holdon egy földrengés lenne az ember a Holdon simán meghallaná azt hisz az alapvető rezgés meglenne itt nem egy légüres térről beszélünk a hang vissza tudna verődni a kőről mit gondoltok erről?
2014. szept. 9. 09:57
 4/13 A kérdező kommentje:
arra volnék*
2014. szept. 9. 09:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor hallanád, ha a füled a földre (Holdra) szorítanád, de akkor is elég torzan.
2014. szept. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Igen ezt értem, csak volnék kíváncsi, hogy az elméletem mennyire helytálló mondjuk, hogy ha a Holdon egy földrengés lenne az ember a Holdon simán meghallaná azt hisz az alapvető rezgés meglenne itt nem egy légüres térről beszélünk a hang vissza tudna verődni a kőről mit gondoltok erről?"

Lehet, hogy mégsem érted teljesen.

Az az "alapvető rezgés" is csak anyagban lehet, a vákuum nem anyag, igenis légüres térről beszélünk, nincs ott semmiféle visszaverődés szikláról.

A talaj, a szikla tudja vezetni a rezgést. Mondjuk egy meteorbecsapódásét, egy holdrengését.

Elég durva rezgés kell ahhoz, hogy a szkafander csizmatalpából a szkafi levegőjében felhallatsszon fülig.

Ha az űrhajósunk a sisakját a talajhoz szorítja, akkor a zajosabb (és hallható frekvenciájú), talajban terjedő rezgéseket meghallhatja.

Két úrhajós rádió nélkül úgy tud beszélgetni, hogy összeérinti a sisakját.

2014. szept. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat igazából azért tettem fel a kérdést, hogy válaszoljak egy másik kérdésre, ami szerint a Hold órákig kongott.
2014. szept. 9. 10:56
 8/13 anonim ***** válasza:

Az simán előfordulhat.

Ha elég erős, akkor hallani lehet az űrruhában - ha a talajon vagy.

2014. szept. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Wadmalac ***** válasza:
100%
Azt a bizonyos "kongást" letelepített szeizmográfok érezték, gyakorlatilag utórezgésekről beszélünk, amit a holdkomp leszállóegységének "holdhozcsapása" keltett (miután az űrhajósok visszatértek az űrkabinba, a leszállóegységet becsapódási pályára állították a Holddal).
2014. szept. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a Hold felszínén az ember úgy érzékelheti holdrengéseket, mint egy vibráló hangvilla jobb hasonlatot nem tudok mondani.
2014. szept. 9. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!