Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért vezeti a desztillált...

Miért vezeti a desztillált víz az áramot?

Figyelt kérdés
2014. szept. 14. 09:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
a desztillált víz pont hogy szigetel
2014. szept. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdésem , hogy vezet-e vagy sem. Mivel abban biztos vagyok , hogy vezet , engem az oka érdekel , hogy miért. Egyetemi jegyzetben van ez a kérdés , szóval nem hülyeség. Várom a további válaszokat.
2014. szept. 14. 09:13
 3/14 anonim ***** válasza:
jól van ahogy gondolod, ha elég nagy elektromos térbe tesszük (persze nem csak a vizet) akkor polarizálódnak a molekulák és ettől létrejöhet vezető réteg a vízben, de ez gyakorlatilag minden más anyagra igaz. a desztillált víz csak ebben az egy esetben vezethet
2014. szept. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos feszültség fölött MINDEN anyag vezet. Tán ismerős a villám esete, holott a levegő eléggé jó szigetelő, aztán a villám mégis képes átütni több km vastag légréteget is :)


Alapból a desztillált víz nem vezeti az áramot. Ha egyetemi jegyzetben találtad, akkor sem.

2014. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A desztillált víz tisztaságát a vezetőképessége alapján mérik. A tapasztalatok alapján a teljesen tiszta 0.0ppm víznek is marad egy kis vezetőképessége (0.1 microS/m).

A maradék vezetőképességért az oldott CO2 gyanítják.

[link]

[link]

2014. szept. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Banc ***** válasza:
100%

Nem az autoprotolízisre próbál utalni a kérdés?

Hiszen a sós víz vezet a benne található hidratált ionok miatt, A desztillált víz pedig képes arra, hogy normál körülmények között is savbázis reakcióba lépjen önmagával, és egyensúlyszerűen ezt az állapotot fenn is tartsa, természetesen nagyon kis mértékben.

Ez gyakorlatilag nem nevezhető jó vezetőképességnek, de mindenképp jobb, mint például a CCl4 -é.

2H2O <=> H3O+ + OH-

2014. szept. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egy kicsit túlzás azt mondani hogy vezeti az áramot. Inkább vezetget.
2014. szept. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Minimális vezetőképessége nyilván a vízmolekulák polarizáltsága miatt van, a levegőből beoldódó széndioxid ehhez csak hozzátesz.
2014. szept. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Alapvetően a desztillált víz nem vegytiszta H2O-t jelent, hiszen a desztilláció csak nagyobb forráspontú komponenseket szűri ki, simán lehet benne szennyeződésként pl. ammónia, és akkor már emiatt lehet vezető.


De ha vegytiszta vízre gondolunk, akkor szerintem is az autoprotolízis miatt van minimális vezetőképessége, én így tanultam.

2014. szept. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Általános kémia szigorlatomra tanulva annak idején a könyvem azt írta, hogy a desztillált víz vezeti az áramot, mely a víz autoprotolízisére vezethető vissza, ahogy korábban leírták. Szóval az autoprotolízis miatt jelen lévő ionok miatt.
2014. szept. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!