Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miben oldódik jól a kálium-per...

Miben oldódik jól a kálium-permanganát (hipermangán)?

Figyelt kérdés
2010. jan. 19. 14:11
 1/10 anonim ***** válasza:

vízben.

fertőtlenítésre is használták. szép lila színe volt.

2010. jan. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagymama mesélte, hogy régen a bordélyházakban azzal mosták le magukat egy-egy vendég után a nők. Mindig ott volt a lavórban a víz, abba öntötték bele.
2010. jan. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagymama ott dógozott?
2010. jan. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem, ő bábaasszony volt abban a városban. Időnként a tisztiorvos ott is ellenőrzést tartott, vele kellett mennie. Engedélyt (bárcát) csak egészséges nő kaphatott, ha utcán várt ügyfelekre, akkor is.
2010. jan. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Te tudatlan..Mire való szerinted a wikipédia vagy a google??Beírod a googleba, és lám az első vagy a második találat egy wikipédiás cikk,amiben mindent megtudhatsz szinte bármiről.
2010. jan. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem azért tettem fel a kérdést, hogy parasztkodj...
2010. jan. 25. 17:10
 7/10 anonim válasza:

Nem parasztkodás volt, csak rá akart világítani az internet szuper dolgaira, mint Pl. a Google. És ez tényleg így van! (Bár a Wikipedia nem mond sokat, de annyit igen, hogy vízben jól oldódik.)


Amúgy ha ismersz hobbikémikust, kémiatanárt vagy vegyészt, akkor ő talán jobban fel tud világosítani erről mint bármilyen internetes fórum.

2010. jan. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én hobbikémikous vagyok! a kémia nélkül nem tudnék élni:) (csak vicc) a kálium-permanganát vízben nagyon jól oldódik

de mit akarsz vele csinálni? már nem lehet kapni gyógyszertárben csakj vegyszerboltban ott is engedéllyel (bár nekem még abból van amior ne volt engedélyköteles)

2010. jan. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
HCL-ben (sósavban) is. így lesz a CL2 azaz a klórmolekula
2010. márc. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

utolsónak:

a Hcl ben nem oldódik, csak elbomlik

2 KMnO4 + 16 HCl ---> 2KCl + MnCl2 + 8 HOOH + 5 Cl2


és a klórgáz halálos is lehet szal nem kéne ilyeneket ide írni!!!!

a Hobbykémikus 15 vagyok am

2010. márc. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!