Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 1, Miért nem marad elektromos...

1, Miért nem marad elektromos állapotban a kezünkben tartott megdörzsölt fémrúd? 2, Mit jelent az h a vezetőben 2 A az áram erőssége?

Figyelt kérdés
fizika házi volna...A válaszokat előre is köszönöm :D

2014. szept. 21. 13:57
1 2
 1/12 Tom Benko ***** válasza:

0; Ki kéne nyitni néha a könyvet és elolvasni.

1; Mert fémekben a töltések szabadon mozoghatnak.

2; Azt jelenti, hogy a vezetőn 2A erősségű áram folyik. Ez többek között olyan formában is létrejöhet, hogy egy másodperc időtartam alatt 2C töltés mozdul el a vezetőben egy adott irányban, de az is lehet, hogy egy óra alatt 7200C. Vagy számolhatunk úgy is, hogy egy elektron töltése 1,6\cdot10^{-19}C, és ekkor 1,25\cdot10^{18} darab elektron mászkál minden másodpercnyi intervallumban.

2014. szept. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

0,Csak úgy mondom,hogy azért tettem fel a kérdést.mert nincs benne a könyvben...

és melleseleg köszönöm a válaszokat...

2014. szept. 22. 14:05
 3/12 Tom Benko ***** válasza:
Biztos? A mozaikos régiben még benne voltak...
2014. szept. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nincs benne a könyvben? De benne van. De ne várd azt, hogy szájba lesz rágva minden. Néha gondolkodni is kéne kicsit.


1. Mert vagy te földeled le a fémrudat, vagy ha szigetelő lapon állsz, előbb-utóbb akkor is kisül a levegőn keresztül, amelyben mindig vannak ionizálható molekulák (villámhárító effektus).


2. Talán el kellene olvasni az áramerősség definícióját, és akkor kierülne számodra.


A könyvet nem tudjuk kinyitni helyetted, és a dolgozatot sem fogjuk megírni neked. Tehát vagy elkezdesz tanulni, vagy megbuksz.

2014. szept. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem mozaikos ÚJ van..szval nincsen benne..azért hadd tudjam már én jobban mint ti...Amúgy meg te ne foglalkozz az én tanulmányi eredményemmel ..ha megbukok akk meg..
2014. szept. 23. 14:19
 6/12 Tom Benko ***** válasza:
Bocs, fizikatanár vagyok - hadd tudjam én jobban...
2014. szept. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Megnyugtatlak: minekt nem érdekel a te tanulmányi eredményed. De az a baj, hogy téged sem.


Sok sikert a továbbiakban!

2014. szept. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat h élek!!! Gondolom ez a Gyakori kérdések oldal azért van h kérdéseket rakjunk fel amit nem tudunk.Én felraktam 2 kérdést és csak választ vártam rá nem pedig kioktatást!!
2014. szept. 24. 21:10
 9/12 Tom Benko ***** válasza:
Kaptál rá választ, valamint egy kis további információt az ilyen jellegű kérdések megválaszolásáról, úgyhogy nem értem, mit picsogsz.
2014. szept. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen,csak h én nem kértem további információt!!
2014. szept. 25. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!