Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy kell kiszámolni az...

Hogy kell kiszámolni az elektródpotenciál értékét?

Figyelt kérdés

Mekkora a Zn-elektród 25 Celsius fokra vonatkozó elektródpotenciálja , az alábbi galvánelemben?

A számításnál használja fel , hogy a galvánelem standard körülmények között mért elektromotoros ereje: -076 V.


Pt(s)//H2(1,00 bar ) H+ (1,00M) / áramkulcs/ Zn2+(0,100 M)//Zn(s)


2014. szept. 29. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel a standard elektródoknál a hidrogént vették nullának: ε=-0,79
2014. szept. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben ez világos . Nekem is ez jön ki . De azért kérdeztem mert oda van írva , hogy számításnál használja fel , hogy a galvánelem standard körülmények között mért elektromotoros ereje: -076 V.
2014. szept. 29. 20:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Az oké, de mi is itt a galvánelem a st. hidr. elektródból és Zn elektródból álló rendszer.
2014. szept. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk gázos a feladat, mert 0,1 mólos az egyik elektrolit. Hát ide lehet, akkor Nernst egyenlet kell.
2014. szept. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Duplán gázos, ha azt nézzük, hogy Te -0,76V-t írtál (mínusz?????). Elektromotoros erő nem lehet mínusz.

Jó, én most a legkedvezőbb eseteket nézem:

-elírtad a koncentrációt,és az ott 1M.

-elírtad az elektromotoros erőt

==>EME=E(katód)-E(anód)

EME=E(H2/H^+)-E(zn/Zn^2+)

0,76=0-E

E(Zn/Zn^2+)=-0,76

2014. szept. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen Nernst egyenlettel kell megoldani valószínűleg a feladatot , mert , hogy annál a témakörnél van .

De ha én most felhasználom a Nernst egyenletet , úgy hogy hogy figyelme veszem a standard EME-t is , akkor kapok egy eredmény 20 fokra , mivel az a standard . De hogy kell kiszámolni 25 fokra? :(

2014. szept. 29. 20:49
 7/8 A kérdező kommentje:
Semmit nm írtam el. Nekem is a 0,76 jön ki , de az 20 foknál van .
2014. szept. 29. 20:51
 8/8 anonim ***** válasza:

A standard körülmény 25 C fokot foglal magában, a standard elektródpotenciál pedig szintén, NEM PEDIG 20 fok! Itt az egyedüli gond a 0,1M-os Zn (illetve Zn^2+ ionok), hiszen a standard elektródpotenciál 1M-osra van értelmezve.

A Nernst egyenletbe elvileg csak be kell helyettesítened, ha megírod az eredményt, leellenőrzöm. :)

2014. szept. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!