Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémiás kérdésben egy kis...

Kémiás kérdésben egy kis segítség?

Figyelt kérdés

Nem emlékszem a pontos feladatra, így csak egy hasonlót írok le.

Ismerünk egy fémötvözetet összegképlet szerint és az egyik összetevő tömegszázalékát.

A kérdés, hogy ezt hogy tudom anyagmennyiség százalékba számolni?



2014. okt. 3. 17:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Előre köszönöm a válaszokat!
2014. okt. 3. 17:18
 2/4 anonim válasza:

Ha az egyik összetevő %-át tudod, akkor a másik összetevőét is ki tudod számolni (%-ban) 100%-x%=

ki kell számolni az oldott anyag tömegét m/m%= m(oldott anyag)/m(oldat) így már tudod az oldott anyag tömegét.

n=m/M ---> itt az oldott anyag tömegével kell tovább számolnod-> itt ez az m -> az előző képletbe behelyettesítesz és megkapsz egy számot ez lesz az n(oldott anyag), ezután kiszámolod ugyanezzel a képlettel az oldat anyagmennyiségét

Végül n(oldott anyag)/ n(oldat)=n/n%


n=anyagmennyiség

m=tömeg

M=moláris tömeg

2014. okt. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm!

Egyébként megpróbáltam kiszámolni hasonlóan, de valahol elrontottam, mert lehetetlen eredményt kaptam.:)

2014. okt. 3. 22:05
 4/4 A kérdező kommentje:
És abban az esetben mit tehetek, ha az ötvözet kettőnél több komponensből áll, és szintén csak egy m%-át ismerem?
2014. okt. 3. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!