Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem szeretik a vámpírok...

Miért nem szeretik a vámpírok a fokhagymát? Miért riasztja el őket?

Figyelt kérdés

Van errel valamilyen magyarázat? Foglalkozik ezzel valamelyik vámpír legenda?


A keresztről és a szentelt vízről tudom hogy miért de ugyan így érdekel az ezüst is. Miért tartanak a vámpírok az ezüsttől?


Ezeken kívűl milyen más dolgok riasztják el a vámpírokat vagy milyen más dolgok védenek meg tőlük amilyek előfordúltak valamilyen legendákban vagy filmekben?


2010. jan. 22. 17:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
az igazi öreg rocker 600 éves vámpírra a hagyma már nem hat, csak a kis fiatal 200 évesekre
2010. jan. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
a fokhagymának vértisztitó hatása van ezért a vámpírok nem bírják a szagát,vagyis az emberek azt hiszik :)
2010. jan. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én is egy vámpír vagyok!

Este nem tudok aludni, ha valaki befokhagymáz....waaaa:O

2010. jan. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
11%
Ezt filmje válogatja, van amelyikben hülyeség a fokhagyma meg a kereszt is, lásd pl. True Blood.
2010. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
ezt nem film válogatja,ezek ilyen népi cuccok :) egyébként Bram Stroker Dracula című könyvében jelent meg először ez a motivum
2010. jan. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerintem az ezüstnek is lehet a vérhez a köze. Már van ezüst-kolloid kapszüla. Meg állítólak a ezüst a sebeket is gyorsabban regenerálja,mert hatékony vírus,baktérium ölő. És mível a "vámpírráalakulást" is mondjuk vírus okozza(nyál), gondolom ezzel hozzák összefüggésbe.

Amúgy a vérszopodenevérek nagy része veszettséget terjesz,ami nem meglepően vírus okozza.

2010. jan. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Az ezüsttől a vérfarkas tart csak ez a mai társadalom összekavarja.Mondjuk régen még nem vált el a kettő egymástól,ez a modern világ különbözteti meg a kettőt.Ez is csak egy népi mítosz ami így alakult szerintem konkrét magyarázat nincs rá mért pont az ezüst.A feszülettől azért félnek mert elkárhozott lények az ördög teremtményei.A biblia is ilyen hatással van rájuk.Sok nép úgy véli hogy a vámpír nem léphet be egy lakásba csak ha hívják vagy beinvitálják ezért a csukott ablak megfelelő védelem.Másik lehetőség hogy rizsszemeket szórsz az ajtó elé amit a vámpír a precizitása miatt kénytelen megszámolni mire megszámolja hajnal lesz és a napfényttől egyesek szerint elpusztul de ha nem akkor meg nem bírja.A napfényt azért nem bírja mert a sötétség és az éjszaka teremtményei.Vannak egyes amulettek amik védenek ellenük.A fokhagymát már írtam és azt is miért.Kisregényt tudnék erről írni ennyi elég is lesz :)
2010. jan. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

19:12


Azért a Dracula 3-ban kicsit gyorsan megszámolta a szemeket. :D

2010. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A precizitása miatt számolja meg,ez új azt hittem azért mert kényszeres.
2010. jan. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

de a fokhagymának vértisztító hatása van ok.

de mitől tisztítja meg a vámpír vérét?

2010. jan. 22. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!