Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi újság lehet tejútrendszerün...

Mi újság lehet tejútrendszerünktől 40 milliárd fényévnyire?

Figyelt kérdés

2014. okt. 7. 17:53
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

<OFF>


Amúgy Sir Butcher hogyhogy csak 77%-os??!!! ;)


<ON>

2014. okt. 11. 22:27
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Járok a politika, ezotéria és vallás témakörbe is :D Ott nehéz 0%-nál jobbat alkotni (az én véleményeimmel legalábbis :D)
2014. okt. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

#8 << Nade ezt hagyjuk, nem kifejezetten a földönkívüliekre akartam rákérdezni, csak arra, h >>


Tipikus ateista provokáció. Lenyomja a fél oldalas propagandát "mellesleg", de még mielőtt ezzel vitába szállna valaki, "finoman" jelzi, hogy bármi ellenérv itt offline, és természetesen aki erre reagálna, az csak trollkodik, hiszen a kérdés eredetileg egészem másról szólt, csillagászatról, puszta tudományos kíváncsiság terrrrmészetesen..


Nos rendben van, akkor nyiss egy külön kérdést arról, hogy mi bizonyítja/cáfolja akár a "kereszténység" vagy általában a vallás "igazát", és hogy ha az ufóid elég fejlettek hozzá, akkor képesek lennének-e egyikre vagy másikra a tudományos módszereikkel, és akkor majd ott beszélünk erről is.

2014. okt. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

<< Amúgy Sir Butcher hogyhogy csak 77%-os?? >>


Miért, ki az a Sir Butcher, hogy neki több járna?

2014. okt. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

<< "A keresztény vallás az emberiségnek szól, a saját bűnei alóli megváltásról."

Úgy tudom. hogy nem csak arról. Ott van pl. a földöntúli élet, menny, vagy pokol. >>


Ilyesmik vannak más vallásokban is. A megváltáselméletet azért emeltem ki, mert az a kereszténység sajátsága, és arra reagáltam, hogy te kiemelted kifejezetten a kereszténységet.


<< És ha pl. van olyan földönkívüli, nagyon-nagyon magas intelektualitással rendelkező életforma, (...) akkor lehet, hogy a tudásuk révén egyértelműen képesek bizonyítani, hogy semmilyen szerves életformának sincs lelke, ebből fakadóan nincs túlvilág se >>


Ennyi erővel azt is simán bizonyíthatják a nagy tudásukkal, hogy VAN lélek, és VAN túlvilág. Már amennyire a kérdés egyáltalán a tudomány hatáskörébe tartozik. Mindenesetre a csúsztatásod demagóg.


<< talán ezért is van (majdnem) mindenkinek olyan iszonyatos halálfélelme a halál előtt >>


A haláltól azért félnek, mert ELŐTTE nincs róla bizonyosság, hogy mi lesz UTÁNA. Ez még nem jelenti se azt hogy nagyon rossz lesz (hiszen a biztos pokoltól is félni kellene) se azt, hogy semmi se lesz.

2014. okt. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Újabb elmélet szerint akár 72 fényév is lehet az Univerzum átmérője. Hogy ezt hogy hozták ki, ne kérdezd a ~13,8 milliár éves ősrobbanásból nekem ez sehogy sem jön ki, hacsak nem fogadjuk el, hogy a tér gyorsabban terjed, mint az Univerzum, de ugyanakkor ebben az elméletben a teret is beleértik. Ha ez igaz, ott akármi is lehet. (standard model)
2014. nov. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

72 milliárdot akartál mondani szerintem. ;)


Amúgy meg mit jelent az, hogy a tér gyorsabban terjed, mint az univerzum?? Az univerzumot határolja egy abszolút térburok, amiről minden létező visszapattan? Vagy mi?

Vagy amúgy mi történne, ha valami szabadulni próbálna az univerzumból? Nemlétezővé vállna hirtelen?

2014. dec. 1. 15:39
 18/24 anonim ***** válasza:

17-re: Bocs. Kimaradt a "milliárd".

Az eddig leginkább elfogadott elmélet szerint a tér, az idő, az energia, az anyag egyidőben, az Ősrobbanásnál keletkezett. Az elmélet szerint, mivel a tér "terjedési sebessége" jóval meghaladhatja a fénysebességet, ugyanakkor az anyagi részecskék azt csak megközelíthetik, így nem lehet olyan hogy a lassúbb részecskék valaha is elérik a "térburkot".

2014. dec. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Na és ha kiderülne egyszer csak, hogy lehet teleportálni? Akkor felvetődhetne, hogy egy részecske kilép az univerzumból, de a térben marad, nem? Olyankor mi képzelhető el vajon.... olyasmi az, mint a programozásban a nem definiált viselkedésmódú műveletek? (meg lehet csinálni őket, de nem egyértelmű, hogy mi történik akkor)


Na jó, amúgy az eredeti kérdésemmel igazából arra akartam kilyukadni, hogy milyen helyzetben lehetnek az univerzum határához legeslegközelebbi objektumok. Hogy pl. meglehetnek-e azok az élhető feltételek a bolygókon, naprendszerben, stb., mint itt az univerzum közepén. Vagy esetleg túlontúl szélsőségesek-e ott a körülmények. (???)

2014. dec. 1. 19:31
 20/24 anonim ***** válasza:

A teleportálás nekem túlságosan scifi. De elméletileg el lehetne gondolkozni a kérdésen.

"Itt, az Univerzum közepén..." Ajaj... Nem vagy Te egy kicsit egoista? S a legközepe Te vagy? :-)

A közepén történhetett az Ősrobbanás. Azóta "ettől a ponttól" minden csak távolodik, sőt "jó ideje már" gyorsulva távolodik.

Egyik feltételezés szerint az univerzum alakja gömb, de ennek a gömbnek csak a "felszínén" helyezkednek el a galaxisok. Mint egy futballabda, ennek a felszínnek is van egy bizonyos "vastagsága". Ugyanakkor amit látunk, időben minden a múltban létezett. Tehát amit ~13 milliárd fényévre látunk, az bizony ma már nem is létezik, vagy legalábbis egészen más fejlettségi periódusban van. Azaz távcsöveinkkel csak a múltat látjuk. Pl. ha a napunkkal "valami" történnék, jó 8 percig észre sem vennénk.

2014. dec. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!