Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az ember annyira fejlett...

Ha az ember annyira fejlett már akkor miért nem kezdjük el tökéletesíteni a génállományunkat?

Figyelt kérdés

Pl nem születnének túlsúlyra vagy rákra vagy a rövidlátásra hajlamos emberek mert ezt a gént ki lehetne szűrni. Vagy egyéb más fizikai vagy mentális betegséget okozó géneket.

De egyáltalán ha nem is törvényes de a fentieket meg tudják már csinálni? Megvan már a megfelelő biotechnológiai háttér?


2014. okt. 7. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Senkinek sem tökéletes a génállománya, eszerint senki sem születhetne meg.
2014. okt. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Neeee...

Nem hittem volna hogy ennyi jön le az egészből.

Ne gondoltam én sem hisz tudom hogy senki sem tökéletes itt csak a kirívóan egészségügyi szempontból egy bizonyos rizikóhatárnál nagyobb valószínűséggel kialakuló betegségek rizikófaktorát hordozó génállományról van szó..

2014. okt. 7. 22:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Röviden a korábbi eugenika próbálkozások miatt. Amúgy pre-embrionális genetikai diagnosztikát csinálnak egyes országokban ma is. A beültetendő petesejtet megvizsgálják előtte, és csak a megfelelőt ültetik be. Ez etikailag vitatható bizonyos esetekben, de általában súlyos rendellenességek kapcsán alkalmazzák. Nem a gyerek hajszínének a kanapéhoz igazításáért.
2014. okt. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyelőre még csak elég durva szűréseket lehet elvégezni, tehát a betegségek csak kis része szűrhető ki.

Ha majd ez fejlődni fog, nyilván jobban is alkalmazzák - mint a Gattacában.

De lassan majd elkezdődhet az ember továbbfejlesztése is, ami azért elég víziószerű... ugyanis elsőnek katonák készülnek majd, másodiknak munkások. És persze tenyészpéldányok.

Mint egy hangyaállamban.

2014. okt. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!