Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van tudományos igényű publikác...

Van tudományos igényű publikáció a mikrohullámú sütő ártalmairól?

Figyelt kérdés

Oroszországban tiltva van, több európai államban pedig (a cigihez hasonlóan) tilos reklámozni a mikrohullámú sütőket. Sok anyagot találni az interneten, ahol a kiemelkedő veszélyeiről írnak, de eddig csak bulvár anyagot találtam, amit sosem szoktam komolyan venni.


Van-e elérhető, tudományos igényű, konkrét mérési eredményekre építő szakcikk a témában?


(Linket kérnék, bulvár nem érdekel)



2014. okt. 9. 12:37
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

"Oroszországban tiltva van, több európai államban pedig (a cigihez hasonlóan) tilos reklámozni a mikrohullámú sütőket."


-Ez komoly? Honnan van ez az információ?

2014. okt. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez amúgy nem így van. De nem csak szerintem, hanem kutató fizikust is kérdeztem annak idején.


Még nem volt időm átnézni, de első körben erre bukkantam:


[link]


[link]


[link]

2014. okt. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Itt dolgozom egy magyar fizikai kutató intézetben és minden irodai konyhában van mikró, az ebédlőben is minden fizikus azzal melegíti az ebédjét.

Lehet hogy van ilyen cikk, de nem látta senki :D

2014. okt. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Nincs tiltva, kedvedért megkérdeztem orosz ismerősöm (internet rulz).


Fizikailag nézve a mikró nem lehet veszélyes, mert úgy csinálták meg.

2014. okt. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nos, lehet kisregényeket összekonteózni a mikrók halálos veszélyeiről meg a bizniszlobbiról, ami ezeket eltitkolja, de bizony semmiféle valódi, hivatalos kutatási eredmény nincs, ami bizonyítaná, hogy bármi valódi káros hatása lenne.

Egy biztos, ha a húsz éves 1000 W-os mikródban pörgeted a levest, közben nem ajánlatos a fejedet folyamatosan az ajtajához nyomni. Van egy fémrács, ami Faraday-kalitka gyanánt kiszűri a mikrohullámot, de a tökéletességében csak hinni lehet. Szóval ha odanyomod a fejed, amíg 5 percig melegíted a levest, előfordulhat, hogy az agyad kap akkora mikrohullámú terhelést, mint 20 perc mobiltelefonálástól.

Arról meg tudjuk, hogy nem egészséges, bár még arról sem pontosan, hogy mennyire nem.

2014. okt. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tudomány nem tartja károsnak a (jó és ép!) mikrohullámú sütő használatát, milyen tudományos igényű publikációt vársz?

.

A femina.hu tudományos folyóirat pár évvel ezelőtt azt javasolta, hogy a mikróban melegített ételt kivétele után 5 percig pihentessük, hogy "kimenjenek belőle a hullámok"!

2014. okt. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

"Oroszországban tiltva van, több európai államban pedig (a cigihez hasonlóan) tilos reklámozni a mikrohullámú sütőket."


Ezt nem tudom, honnan szeded, de még véletlen sem igaz, sehol sincs betiltva sem a készülék, sem a reklámozása.


Ezen kivül az égvilágon semmi ártalmas hatása sincs, az élelmiszerekben lévö vizet melegíti fel, ezért ugyanolyan hatással van az ételekre, mint a hagyományos fözési eljárások. Ami miatt gyorsabb, annak az az oka, hogy nem kell fözölapot, edényt melegíteni, hanem direkt az élelmiszert.


Ebböl következöen tudományos cikket nem fogsz találni, ami ennek az ellenkezöjét bizonyítja, mert ilyen nincs és nem is lehet.

2014. okt. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a tudomány nem tartja károsnak a (jó és ép!) mikrohullámú sütő használatát, milyen tudományos igényű publikációt vársz? "


Éppenséggel vannak ilyen publikációk. Pontosabban olyanok, amik az ESETLEGES káros hatásokat vizsgálják. Pl az általam linkelt 3-dik, ami megállapítja, hogy nem volt semmiféle statisztikailag kimutatható káros hatása...


Gondolom a Kérdezőt az ilyen cikkek is érdeklik!

2014. okt. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Wadmalac ***** válasza:
Az való igaz, hogy tudományos igényűnek nevezhető feltételezések vannak. Csak nincs rájuk bizonyíték.
2014. okt. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az információkat, és a linkelt tartalmat is..


KÉRÉSRE közlöm, hogy az alábbi 2 cikk keltette fel a figyelmem:


[link]


[link]


Mivel tudományos témában nem találtam semmit, gondoltam rákérdezek itt, de úgy látszik mellébeszélés az egész..


Érdemes lehet megcsinálni azt a tesztet, amit az egyik bulvárlap cikkben írtak fentebb, hogy két növényt veszünk kísérleti alapnak, és az egyiket gázon forralt, a másikat mikróban forralt vízzel öntözzük?


Egy ilyen otthoni kísérlet alapot adhat bármilyen-nemű következtetés levonására?

2014. okt. 9. 14:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!