Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges valahogy egy...

Lehetséges valahogy egy 12x12-es üvegkockában létrehozni a benne lévő vízből felhőt, majd esőt létrehozni?

Figyelt kérdés
Egy üvegkockába öntenék valamennyi vizet, amit utólag lezárnék? Lejátszódhat a folyamat?
2014. okt. 10. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit értesz 12×12-es üvegkocka alatt? Fogsz 1728 kis üvegkockát, és csinálsz belőlük egy nagy üvegkockát, vagy mi?


Szerintem a gyakorlatban általam tapasztalt dolgok közül az áll legközelebb az elképzelésedhez, hogy jó meleg vízben fürödsz a fürdőszobában. Ilyenkor ott kialakul egy párafelhő. Neked csak a fürdőkád fölé kell tenned egy üveglapot, amit felülről hűtesz, ekkor az alján ki fog csapódni a pára, és le fog csepegni, mint az eső.


Komolyan nem értem, hogy mit akarsz kérdezni.

2014. okt. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Felhőt tudsz csinálni: https://www.youtube.com/watch?v=msSVQ903T8k

Esőt nem.

2014. okt. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
12x12-es üveg kocka alatt, egy üreges, akvárium szerű tárgyat értek. Egyébként sejtette, hogy ilyen melegítős, lehűtős dolog szükséges ehhez, csak nem tudom mennyi víz kell hozzá, és hasonlók.
2014. okt. 11. 01:22
 4/4 A kérdező kommentje:
Felülről nyilván zárt lenne.
2014. okt. 11. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!