Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Képesek leszünk megváltoztatni...

Képesek leszünk megváltoztatni a fizika törvényeit valaha?

Figyelt kérdés
bármilyen tudományos felfedezéssel csak a természet törvényeit értettük meg jobban... szerintetek eljön majd az idő, mikor képesek leszünk megváltoztatni azokat? pl. meváltoztatni a gravitáció hatótávolságát, vagy megváltoztatni a fény sebességét vákuumban
2014. okt. 15. 11:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én a kommentedben felvetett gondolataidra reagálnék csak annyiban, hogy fordítva ül a lovon, aki így gondolkodik.

Az ún. antropikus elvet ajánlom figyelmedbe, melyet nem fogok itt kifejteni, mert hosszadalmas lenne, de ha utánanézel és jól megérted, akkor azt is megérted, miért írtam, hogy fordítva ülsz a lovon. Még pontosabban, az mutatja meg, hogy megértetted az antropikus elvet, ha azt érted meg miért írtam neked a lovas hasonlatot.

2014. okt. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
megnéztem az antropikus elvet, de valahogy nem ment a megértése, mindenesetre kösz
2014. okt. 17. 23:18
 13/14 Wadmalac ***** válasza:
Gondolom kicsit arról akart szólni az a hozzászólás, hogy kevered az okot az okozattal.
2014. okt. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hát igen. Úgy mondanám, hogy nem azért ilyen az Univerzum, hogy mi emberek élhessünk benne, hanem azért élünk benne, mert éppenséggel ilyen. Lehetnek, lehettek, majd lehetnek olyan univerzumok is, amelyekben olyanok a fizika törvényei, hogy nem teszik lehetővé bennük önreflektiv tartományok (értelmes lények) kialakulását. Ezekben az univerzumokban nincs senki, aki így kiált fel:

- A francba, kár, hogy csak olyan átlagos univerumban élünk, amelyben ez nem lehetséges, mikor élhetnénk olyanban is - sőt valójában csak olyanban - ami annyira különleges, hogy ott emberek tudnak élni!

Ez ugye paradox kissé.

Kb. ezt értjük antropikus elv alatt. De igazán meggyőző, alapos kifejtését Sephen Hawking műveiben lehet megtalálni.

2014. okt. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!