Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Latexben hogy oldom meg, hogy...

Latexben hogy oldom meg, hogy az egyenleteket fejezetenként számozza?

Figyelt kérdés
Azért ide írom, mert a programok kategóriában ehhez nem értenek. Kiírtam már oda is napokkal ezelőtt, de semmi. A probléma, hogy az első fejezettől az utolsóig számozza az egyenleteket és nem kezdi újra fejezetenként. Tudja valaki a megoldást?
2014. okt. 15. 17:48
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ez van a document előtt:

\documentclass[12pt]{article}

\usepackage{amsmath}

\usepackage{amssymb}

\usepackage[pdflatex]{graphicx}

\usepackage[a4paper,hmargin={2.5cm,2.5cm},vmargin=2cm]{geometry}

\usepackage[latin2]{inputenc}

\usepackage{t1enc}

\def\magyarOptions{defaults=hu-min}

\usepackage[magyar]{babel}

\numberwithin{equation}{section}

\numberwithin{equation}{subsection}



Aztán LaTeX-ből egyenest PDF-be megy.


A kép beszúrás:

\begin{figure}[!h]

\begin{center}

\includegraphics[width=11 cm]{xxx.jpeg} \caption{yyy}

\end{center}

\end{figure}


Köszönöm a fáradozásod!

2014. okt. 15. 19:43
 12/19 anonim ***** válasza:

Most, hogy kipróbáltam, rájöttem, hogy buta vagyok. A pdftex beállítással lesz jó a graphicx. Tehát

\usepackage[pdftex]{graphicx}


Nem kell bele a 'la'. Bocsánat.

2014. okt. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Most szívem szerint meghívnálak egy rekesz sörre! :D Már csak az a furcsa hiba van így, de majd kezdek azzal is valamit. Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, sokat segítettél! Rendesen jobban érzem magam attól, hogy nincs ott az az egy hibajelentés.
2014. okt. 15. 20:18
 14/19 A kérdező kommentje:
Ismét jönnék egy újabb problémával, amire nem találok megoldást, legalábbis szépet nem. Egy hosszabb egyenletet írtam le és kifutottam a sorból, de csak 1-2 cm-el. Ha szétválasztom két sorba, akkor borzasztóan rosszul fog kinézni, nem lehet valahogy csökkenteni az egyenletek betűméretét vagy nincs valami alternatív megoldás? Az is fontos, hogy olyan alakban legyen az egyenlet amilyenben most van, nem akarok helyettesíteni, mert akkor elvész a szép szemléletes mivolta.
2014. okt. 18. 17:20
 15/19 anonim ***** válasza:

A multline környezettel próbáltad két sorba szedni?


Ha az nem tetszik, még a \textstyle paranccsal megpróbálhatsz néhány törtet kisebbé varázsolni.


Sajnos ilyennél a szerzőnek is el kell gondolkodni egy kicsit, hogy hogyan akarja szedni. Konkrétabb tanácsot megint csak akkor tudok adni, ha idemásolod az egész képletet.

2014. okt. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszi, sikerült megoldani, végül kivettem még pár nem létszükséges dolgot, de megint tanultam újat!


Lenne még két kérdésem.

Az egyik, hogy hogy lehet megoldani azt, hogy a kép a szöveg mellett legyen és ne alatta/felette?

A másik, hogy amikor hivatkozást készítek, oda van valami extra parancs? Vagy csak szépen meg lehet csinálni felsorolással?

2014. okt. 19. 14:34
 17/19 anonim ***** válasza:

> „Az egyik, hogy hogy lehet megoldani azt, hogy a kép a szöveg mellett legyen és ne alatta/felette?”

Van egy floatflt csomag:

\usepackage[lflt]{floatflt}


Ebben valami ilyesmi:

\begin{floatingfigure}[l]{60.00mm}

\noindent{\includegraphics{valami.eps}}

\end{floatingfigure}

Az [l] arra utal, hogy a bal oldalra teszi a képet, a 60 mm pedig arra, hogy ennyivel veszi keskenyebbre a szöveget. Viszont a képaláírást ezzel a módszerrel még nem jöttem rá, hogy hogyan kell csinálni, tehát a captiont lehet, hogy ki kell hagynod, mert azt a kép alá kerülő szövegre szokta írni.


> „A másik, hogy amikor hivatkozást készítek, oda van valami extra parancs? Vagy csak szépen meg lehet csinálni felsorolással?”

Milyen hivatkozást? A felhasznált irodalomra való hivatkozást a dokumentum végén? Internethivatkozást? Hivatkozást az egyik fejezetre vagy egyenletre?

2014. okt. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Ja igen, nekem nagyon egyértelmű volt csak másnak nem. :D A dokumentum végén lévő hivatkozásra gondolok. Az első tippet meg kipróbálom majd mindjárt, nem gond ha nincs címe a képnek, mert címlapra készülne a dolog.
2014. okt. 19. 14:51
 19/19 anonim ***** válasza:

[link] Itt olvasd el a 2.5.7-et. (A PDF 55. oldalán kezdődik. A teljes könyvet is le tudod tölteni djvu-ban, bár ez kicsit illegális. Amúgy erősen javasolt, de ezt már korábban is írtam.)


További hasznos dokumentumok:

[link]

[link]

2014. okt. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!