Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az LGN-be menő idegpályán...

Az LGN-be menő idegpályán csak ganglion sejtek kimenetei mennek, vagy ez egyszerűen a ganglionsejtek definíciója, tehát hülyeség a kérdés?

Figyelt kérdés

2014. okt. 17. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi az az LGN?
2014. okt. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ezek szerint nyilván nem te leszel az, aki ezt a kérdést megválaszolja :)

de elárulom, ha már ennyire kíváncsi vagy: lateral geniculate nucleus

2014. okt. 17. 23:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez a régi időkben, amikor én az anatómiát tanultam nucleus geniculatum laterale volt, és sokkal kevesebbet tudtunk róla, mint ma, de kérdésed ezek után is érthetetlen.
2014. okt. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
úgy tudom hogy a szemből kimenő látóidegek, azaz a ganglion sejtek axonjai mennek közvetlenül az LGN-be. Kérdésem az, hogy a ganglion sejteket más módon definiálják, vagy definíció szerint azok a gangion sejtek, amik a legutolsó állomásai a jelnek az LGN előtt. Hiszen vannak más sejtek is, de ezek a legutolsó réteg. Szóval sejttípus szerint meg lehet őket különböztetni vagy csak a kapcsoltság szerint?
2014. okt. 18. 12:43
 5/5 anonim ***** válasza:
A definíció szerint - ha létezik ilyen - a ganglionokban elhelyezkedő idegsejteke nevezzük ganglion sejteknek. A ganglionok pedig olyan struktúrák, ahol egymáshoz közel nagy számban vannak idegsejtek a központi idegrendszeren (CNS) KÍVÜL. A látórendszerben a retina után csak egy átkapcsolódás van, ha jól tudom, éppen a külső térdes testben, amiről épp szó van. De ez már a kp-i idegrendszer így nem nevezhetjük ganglionnak. Eszerint tehát ganglionsejtek csak a retinában vannak, melyek axonjai alkotják a nervus opticust ( optical nerve)
2014. okt. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!