Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Segítene valaki nekem, egy...

Segítene valaki nekem, egy tesla tekercset készíteni?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki elítélne, hogy minek akarok ilyet csinálni, ha magamtól, nem tudok rájönni mentségemre legyen, hogy 2 év fizika tanulás áll a hátam mögött, nem több... Aki segítene nekem, az írjon privátba és annyit mondanék, hogy imádom a természettudományokat a csillagászatot, a lemeztektonikát és úgy az egész fizikát szeretem nagyon! Nagyon sok kísérletet csináltam már, szeretnék nagyot alkotni, lenyűgözni magamat :) és egy újabb szintre emelni, a tudásomat! Aki segít, annak előre is nagyon köszönöm és megpróbálom, valahogy majd meghálálni, ha lehet...

Kérek szépen mindenkit, hogy csak hozzáértő(aki már sikeresen csinált ilyet) írjon!


u.i.: A helyesírásért bocsánat, sajnos az a gyengém!



2014. okt. 20. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
te most akkor 8.-os vagy? :D két évv fizika tanulás...
2014. okt. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
9. 15 éves fiú, tudom, hogy mit gondolsz, de hidd el, hogy nem olyan vagyok mint a kortársaim 99%-a tudod és 4 évesen esti mese helyett csillagászati könyvet olvastattam a szüleimmel, nagyon sok fizika kísérletet csináltam, még működő vulkánt is csináltam, ami 1m átmérőjű és 70-75 cm magas volt, 5 napig görnyedtem mire kész lett úgyhogy légyszíves, vegyetek komolyan, egyedül is nekiállnék, amilyen elszánt tudok lenni, de áram... jobb, ha van egy bölcsebb,tapasztaltabb ember mellettem! Amúgy nem vagyok stréber, nem vagyok full 5-ös tanuló 3,4-es vagyok, kivéve a már felsorolt érdeklődési kört...
2014. okt. 20. 21:17
 3/6 anonim ***** válasza:
nem baj, ne építs tesla tekercset, mert nagyon drága és igen veszélyes és összességében a koronakisülés demonstrálásán kívül nem igen jó semmire
2014. okt. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ha arról van szó, hogy el akarok érni valamit, akkor azt elérem bármi áron!!! nincsenek se lelki, se fizikai gálások!(néha, sőt sokszor az ésszerű érvek sem nagyon hatnak rám) de ezt a témát lezártam, még egyszer, aki tudna segíteni, az írjon!
2014. okt. 20. 22:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Összegugliztam neked néhány oldalt:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Nem tudom mennyire szagoltál bele az elektronikába. Ha kezdő vagy talán mégse egy Tesla tekerccsel kellene kezdeni. Tapasztalat szerzésre tápegység, hanggenerátor, műszerek ( GDO ! ), és egyéb teszter kütyük építését javaslom. A befektetett idő, munka, pénz nem vész kárba, mert pl. hanggenerátorral is lehet érdekes kísérleteket csinálni.

A másik út, hogy egy szikraközös, mechanikus érintkezős Tesla tekercset építesz. Nagy valószínűséggel zavarni fogja a környéken a rádió, és tv készülékeket. Ha nincs szerencséd GDO ( rezonancia mérő ) a behangolással sokat fogsz kínlódni.

2014. okt. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Javítás: GDO nélkül
2014. okt. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!