Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vajon mi lehetett a világ/embe...

Vajon mi lehetett a világ/emberiség legelső találmánya?

Figyelt kérdés

Esetleg a kerék? Van, ahhol ezt olvastam.

Vagy esetleg már a tűzkeltésnek a folyamata is találmánynak, feltalálásnak tekinthető?



2014. okt. 31. 14:24
 1/8 A kérdező kommentje:

Fulladj már bele a hülyeségedbe.... bár nem, az nem jó, mert akkor meg a szüleid meg az általános sulid siratnának, ők nem biztos, hogy megérdemelnék a gyászt. :/


Szerinted amúgy tényleg előbb találná fel az ókori-őskori ember a trágyaszórót, mint a kereket?

Vagy akkor mutasd a forrást, képet a leletről, ahonnét ezt te (<-kisbetűvel) szedted. NA, MUTASD!!!! >(


Ugye, nem megy. De legalább a magyar anyanyelvet kímélnéd az efféle nemlétező szóösszetételek "mealkotásától". Trágyaszóró van, de "trágyaszóró eke" olyan nincs.

2014. okt. 31. 15:31
 2/8 A kérdező kommentje:

Jaa, persze, most ripsz-ropsz eltűnt az összes komment, normális/hasznos válasz és idiótaság egyaránt.

"szép", mondhatom. =(

2014. okt. 31. 15:33
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, te olyan okosnak tűnsz a megnyilvánulásaid alapján, hogy az én tudásom valószínűleg messze eltörpül a tiéd mögött, úgyhogy inkább nem is írok semmi érdembeli választ, tippet a kérdésedre.
2014. okt. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, mit tekintesz találmánynak. Valamilyen kőbalta vagy kihegyezett faág vagy ilyesmi. A kerék az csak jó sokkal ezután jön.
2014. okt. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Még csak nem is kőbalta, hanem az a kő, amivel terményeket törtek fel. És még nem az ember találta fel, hanem a majmok.
2014. okt. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a követ még nem tekinteném találmánynak, csak olyasmit, amit az ember rakott össze. De ez teljesen önkényes.
2014. okt. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs legelső találmány. Az akkori lények szép fokozatosan jöttek rá a dolgokra. Az írást pedig sokkal később fedezték fel, a , ezért az ilyen kérdésekre nincs válasz. A találgatás nem válasz.
2014. okt. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Himi Humi válasza:
Szerintem az i7-es processzorok :D
2014. nov. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!