Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a holografik...

Mi a véleményetek a holografikus univerzum elméletről?

Figyelt kérdés

2013. dec. 15. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
van benne valami... már csak ha azt nézzük hogy tényleg mindenkinek az a valóság amit magáénak tart és elhisz. de az viszont kőkemény valóság!!! hiába vágjuk ketté a hologramot
2013. dec. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Tom Benko ***** válasza:
76%
Egyelőre inkább elképzelés. Semmi okunk feltételezni, és nincs módszerünk ellenőrizni. Jelenleg legalábbis.
2013. dec. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szecsői Tibor ***** válasza:
Illetve ha egyről beszélünk, a holografikus szót csak azért használják, mert az elmélet (de tényleg, legyen inkább elképzelés) állítása az, hogy ha a térnek egy 2 dimenziós határfelületét nézzük, azon az egész rendszer viselkedése leírható gravitáció nélkül, pusztán kvantummechanikai megfontolásokkal. Nem azt jelenti, hogy hologram az Univerzum.
2013. dec. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
lehet hogy valamit félreértettem, de ez a tag meg mintha azt mondaná h az univerzum hologram. tudom h fikázva lesz de sokkal nagyobb marhaságokat ő se hordhat össze erről az elképzelésről :D http://www.youtube.com/watch?v=pB4taOlbaic
2013. dec. 16. 22:23
 5/12 Tom Benko ***** válasza:
100%
Nem beszél olyan nagy zöldségeket, tényleg elképzelhető, hogy az Univerzum, amit érzékelünk, valójában csak egy határfelületi jelenség egy többdimenziós valami hatására. Éppen csak maga az elképzelés ellenőrizhetetlen.
2013. dec. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Tom Benko ***** válasza:
100%
Viszont amiket a faszikám vizionál hozzá, az hajmeresztő. A legszebb példák egyike arra, hogy hogyan kell embereknek hazudni tudományos halandzsával.
2013. dec. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szecsői Tibor ***** válasza:
100%
#5 Nem néztem mélyen a dolog után, mert ha jól gyanítom, ez megint egy elmélet, aminek a szülőatyja a húrelmélet, és ahogy mondod, nem ellenőrízhető, de valamelyik hírportálon effektíve írtak olyat, hogy hologram az univerzum, csak hogy jobban hangozzék az állítás. Erre utaltam, hogy azért ezt nem azt jelenti, mint egy hétköznapi hologram. Már amennyire egy hologram hétköznapi.
2013. dec. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tom Benko ***** válasza:
100%
@Szecsői Tibor: Van olyan elképzelés, hogy az Univerzum egy sokdimenziós test határfelületén létrejött interferenciakép. Azt le is vezették, hogy nem kerülünk így ellentmondásba egyetlen ismerettel sem, csak éppen semmi olyat sem mond a hipotézis, amit vizsgálni lehetne bármikor, bárhogyan. A retardált, értelmetlen, szellemileg súlyosan alultáplált, nagyképű majom ezósok erre aztán rá is vetődtek. Elég megnézned a linkelt videót...
2013. dec. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Szecsői Tibor ***** válasza:

#8 Nem néztem meg a videót, csak beletekertem pár másodpercre, ezek szerint nem veszítettem sokat :). Ezósokból kapok eleget az ezó rovatban :).

Kicsit utánéztem, ez a "Holographic principle" nem is olyan újkeletű. Viszont így legalább már világos, ki miről beszél.

Úgy látszik, csak egy Nécsör cikk kell ahhoz, hogy újra felmerüljön a médiában...

2013. dec. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tom Benko ***** válasza:
Elvesztettél háromnegyed óra folyamatos facepalmot. :-)
2013. dec. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!