Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia. SÜRGŐS! Miből állapítha...

Kémia. SÜRGŐS! Miből állapíthatom meg a molekulák polaritását? Mitől lesz poláris vagy apoláris?

Figyelt kérdés
Most vagyok kilencedikes és kémiából ezt tanuljuk, de sajnos nekem ez valahogy nem áll össze ...:( Annyit tudok hogy a molekulák vegyértékelektron számát az adott főcsoport adja meg pl : szén VI. főcsoport, 4 vegyértékelektronja vagyis 4 kötő elektronja van. De itt elakadtam, nem értem. Ha valaki nagyon egyszerűen eltudná ezt nekem magyarázni annak nagyon nagyon nagyon megköszönném! Molekulapolaritás, kötő és nem kötő elektronpárok??
2014. nov. 3. 19:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia. Nos, nekem van egy kémia fogalomtáram, leírom, hátha megérted. Hidd el, sokkal jobb, ha magadtól jössz rá a dolgokra. Ne stresszelj, csak gondold át hideg fejjel. Ne félj segítséget kérni a tanártól, feltenni a kérdéseid négyszemközt, nem fog kinevetni!

Kötő elektronpár: olyan elektronpár a molekulában, amelyik legalább két atomtörzs (atommag) erőterébe tartozik.

Nemkötő elektronpár: a molekulában csuoán EGY atomtörzshöz tartozó elektronpár, amely kötést nem létesít. Például a vízmolekulában az Oxigén atomok kötésben nem lévő két elektronpárja.

[link]

Béna kép, de látod az oxigén felett a két vonalkát? No, azok a nemkötő elektronpárok. Azért nemkötő, mert nem kapcsolódik hidrogénhez például.

A polaritás itt szépen le van írva, próbáld értelmezni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

2014. nov. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!