Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehetséges az, hogy az...

Hogy lehetséges az, hogy az az elmélet, amely egy adott dimenziószinten egységes, az egy kisebb dimenziószinten több különböző elméletnek tűnik?

Figyelt kérdés
Nem kell részletbemenően vagy bonyolultan.
2010. jan. 28. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Képzelj el egy háromszöget benne egy kört (egy síkon vannak), ez így 2 dimenziós. Ha elmetszed ott ahol a kör van akkor 4 pontot fogsz kapni, 1 dimenzióban ugye. Holott tudjuk, hogy 2 dimenzióban ez egy kör és egy haromszog... Kb ennyiben varialjak a dimenzioszamok a ralatast a dolgokra, ami alacsonyabb dimenziószinten összefüggéstelennek tünik egyel nagyobban, egy kerek egészet alkot(hat)
2010. jan. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos ennél a résznél megakadtam: Ha elmetszed ott ahol a kör van akkor 4 pontot fogsz kapni, 1 dimenzióban ugye.


Nem igazán értem, hogy milyen pontok megkapása a cél. Meg azt sem, hogy hol kell metszeni a háromszöget.

2010. jan. 28. 18:49
 3/8 A kérdező kommentje:
De egyébként mondjuk a tíz és a tizenegy dimenzió között is akkora a minőségbeli ugrás, mint mondjuk az egy és a két dimenzió között?
2010. jan. 28. 19:00
 4/8 anonim ***** válasza:
a 3szög síkjára állítasz egy merőlegest,ennek a merőlegesnek a síkját addig mozgatod amég a kört és a 3 szöget is metszi, az ezen a síkon látszódó 4 pont valójában azok a pontok ahol elmetszette az egyik sík a síkidomokat. Lehet azert volt erthetelen mert elfelejtettem mondani, h sík.
2010. jan. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
egy közös középpontba állított merőlegessel új dimenziót vezetunk be a térbe, az a lényeg, hogy minden eddigi egyenesre merőleges legyen, így 10 és 11 között is ekkora a váltás persze ezt már nem tudjuk elképzelni mert 4d-t is nehéz felfogni.
2010. jan. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Továbbra sem találom a négy pontot, de azért köszi a magyarázatot.


Mondjuk nem tudom, hogy jól helyen keresem-e őket. A metszővonalon kell?

2010. jan. 28. 20:32
 7/8 anonim ***** válasza:
2010. jan. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2010. jan. 29. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!